Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A terminátor (Arnold Schwarzen...

A terminátor (Arnold Schwarzenegger aki játszotta) Ő a végén jó útra tért?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy a végén már nem ölt embert/az emberekkel volt?


Vagy meghalt mert megölték az emberek?


2022. márc. 25. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha esetleg megnéznéd...? Minden idők egyik (ha nem A) legjobb sci-fi akciófilmje..
2022. márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, nézd meg az utolsó Treminátor részt.

Spoiler

Amúgy boldogan békességben él és virul, Összejött 1 csajjal, akit elhagyott a férje, és függönykereskedőként dolgozik és él 1 tóparti házban.

2022. márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Először is tudom hogy az egyik legjobb.

Másodszor lennél szíves válaszolni a kérdésemre ha tudod a választ.

Harmadszor pedig azért nem nézem meg mert nem találom és nincs netflixem valamint nem tudom mi baja lehet de a videót és az indavideót nem jeleníti meg a kereső. Régen láttam.

De ha lesz rá alkalmam meg fogom nézni újra.

Addig is válaszokat szeretnék kapni ha nem baj:).

2022. márc. 25. 20:54
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor már a végén nem gyilkol.

Még egy kérdés ha nem baj.

Mi lett a sok beépített fegyverével hogyha már nem ölt?

2022. márc. 25. 20:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Ó, te vagy az, aki mindig arra panaszkodik, hogy nincs ideje, de pár naponta más filmről kérdez? :) Hát tudod, ha itt lógni van ennyi időd, akkor szerintem lehetne másra is. Például megnézni azt, amire kíváncsi vagy.
2022. márc. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5. válaszoló nem tudom hogy miről beszélsz. Csak abban van igazad hogy iskolába járok és sok a házi feladat meg tanulni kell ezért nincs sok szabadidőm Csak 2-3 óra. Ráadásul én nem nézek sok filmet csak néha. Inkább olvasok könyveket. Nem tudom hogy össze tévesztel e valakivel mert nem én vagyok az. +Ez az én első filmes kérdésem. Most pedig megyek tanulni. Sziasztok
2022. márc. 26. 12:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó hogy külön leírtad, ki játszotta, mert eszembe nem jutott volna... Amúgy nem, nem tért "jó" útra, meghalt (többször is :)) Magával vitte az összes beépített fegyverét a sírba...
2022. márc. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A T-800-as széria, (amit Arnold arcmását viseli) 101-es modell, az első részben megsemmisül, Sarah Connor lapítja ki egy présgépben.

A második részben ugyanabból a szériából (amit a jövőbeli John küld vissza az időben, és hogy Sarah is felismerje, nem beszélve arról, hogy neki is emlékei vannak róla - most hagyjuk az időparadoxont, hogy ha még nem történt meg, akkor honnan vannak emlékei) mivel a fiatal John Connor átprogramozta, hogy jobban tudjon elvegyülni az emberek között (tanulhasson), direkt John kéri/ígérteti meg vele, hogy senkit nem fog megölni. Eleve azzal a programmal érkezett, hogy védi az ifjú John-t, ÉS engedelmeskedik neki. Ugyan embert nem öl, de pl. amikor a Pescadero állami elme intézetbe mennek Sarah-t kiszabadítani, az ottani idős őr mindkét térdét ellövi. Mivel tanul az emberi viselkedésről, kezdi megérteni az embereket. A végén fel is áldozza magát, hogy az a jövő, amiben ő készülne, ne is jöhessen el. Hiszem a fejében ott az olyan CPU, amiről elkezdték tervezni magát Skynet-et. Ugyanis azt elhallgatták, hogy az első részben a megsemmisült terminátor törött CPU-ját kimentették, hogy katonai célokra elemezzék. Sarah-ról azt állították, hogy idegbeteg, nem is volt semmi jövőből jött robot, és mikor maga a Cyberdyne ellen támadást intéz, be is záratják a Pescadero-ba.

A harmadik részben újra egy azonos szériás, (Arnie arcát viselő) terminator szerepel, ebben már nem a T-1000-es az ellenfele, hanem egy női alakot öltött Terminatrix (T-X). Végül itt is beáldozza magát, hogy John-t védje.

A negyedik részben az ottani T-800-as / 101-es modell, már John életére tör, és Marcus, egy másik egy újfajta cyborg védi meg, de a végzetes sebesülést nem tudja így sem megakadályozni, ezért a szívét ajánlja fel, hogy azt ültessék John-ba. (Marcus, agya és szíve emberi)

Az ötödik részben (Genisys), már maga a gyermek Sarah Connor nevelő apja lesz, a T-800-as 101-es modell. Itt a terminator öregszik (kívülről emberi szövet borítja), tudja, hogy Sarah-nak össze kell jönnie Kyle Reese-zel, hiszen ők John Connor szülei. Erre utal is párszor. Itt már mindkettejüket védelmezi, és a végén nem semmisül meg. Nem írok le mindent, túl sok lenne a spoiler.

A hatodik (jelenleg utolsó) terminator filmben (amit a második rész utáninak aposztrofáltak a történései szerint), megint a régi (öregedő) terminator szerepel, itt már azért segít a szintén öregedő Sarah-nak, mert anno mégis megölte John Connor-t (ezzel indít a film), de később lelkiismereti okból mindig figyelmezteti Sarah-t, ha újabb terminátorok jönnek. És ekkor a REV-9-es terminátor az ellenfelük, aki nemcsak alakot tud váltani, de a benne lévő fémcsontváz ki tud válni, és külön harcolni. (Na itt dobta le az agyam a szíjat - csak úgy megjegyzem.)

Szó mi szó: a REV-9-est végül elteszik láb alól, nyilván áldozatok árán.

A T-800-asról ezt írja a wiki:

Terminátor (T-800/101) / Carl A Skynet által visszaküldött Terminátor, egyike azoknak a Terminátoroknak, akit visszaküldtek az időben, hogy megölje John Connort. Miután végrehajtotta a tervét, saját életet kezdett, és családja lett. Később segít Sarah-nak és Grace-nek megvédeni Danit.

(Dani az új John Connor, az emberi lázadás új vezetőnője.)


Szóval én azt ajánlom, legalább a wikipédia Terminátor filmes szócikkeit

lapozd át:

[link]


és oldalt, a kronológiánál találod meg az újabb rész tartalmát.


Tehát az, hogy a terminátor jóvá változott, ennél bonyolultabb kérdés, minthogy egyszerűen lehessen rá válaszolni.

Másodszor: A T-800/101-es modellnek sosem voltak beépített fegyverei, ezeket mindig a helyszíneken szerezte be. Fém ugyanis nem mehetett át az időkapun, csak akkor, ha volt rajta szerves szövet. Ne kérdezd, hogy akkor a T-1000, a T-X, és a REV-9 hogy a búbánatba mehetett át az időkapun, mert nem tudom. És húsba csomagolt fegyvert sem vitt magával a T-800-as, mert arra (elméletben) nem volt idő.


Ha olvasol, akkor ajánlatos beszerezni a filmeket könyvben, ugyanis ezekben több infó van, mint a filmekben. Legalábbis az első kettő részben.


[link]

Randall Frakes-Bill Wisher: A Terminátor, 1992, ISBN 963776707X

Randall Frakes: Terminátor 2 - Az ítélet napja, 1992, ISBN 9637457410


[link]


[link]


Ez a kettő az, amit érdemes elolvasni, és megnézni is.

A második részből van a mozifilmnél hosszabb, rendezői változat!

2022. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én most egy olyan helyzetben kerültem 31 évesen hogy rájöttem, valójában nem is az első részt láttam elsőként hanem az ikonikus másodikat, és még az elsőt sosem. ezért bepótoltam, tudva mikor készült olyan hozzáállással, tetszett, értettem a kettőbe átvitt dolgokat. aztán mégegy váratlan dolog ért, hogy a legújabbat szintén nem láttam, a 2015-ös részre hittem valahogy azt. szerintem a 2019-est csak elkezdtem nézni mert ismerős volt az eleje, de most volt teljes elmény. és ekkora ugrásokkal ez is így is nagyon tetszett :D írják a hatalmas kritikákat mekkorát bukott, de szerintem egész élvezhető lett a sötét végzet is, és nemcsak a modern verekedős jelenetek, hanem a végén majdnem elsirattam a függönykereskedő Arnit. "Johnért." utolsó pillanataiban is mielőtt kikapcsolt végzetes rendszerhibáról, környezeti túlmelegedésről, az összes kiszámolt hibás komponenséről írt a kijelzője. rázoomolt Srahékra. 20 éve próbált emberként viselkedni
2022. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!