Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Több mint két hetes gyártási...

Több mint két hetes gyártási határidő után, nem érkezett meg a dioptriás szemüvegem az Ofotertbe a megadott határidőig. Számíthatok valamilyen kompenzációra?

Figyelt kérdés
A késedelmes teljesítés szerződés szegésnek minősül,de persze az interneten nem találtam erre vonatkozóan vásárlók könyvét vagy ÁSZF-t az ofotért honlapján.

2022. márc. 29. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Persze hogy számíthatsz.

Elnézést kérnek.

Nincs fixen meghatározott teljesítési idő, csak egy tájékoztató jellegű.

Ezen kívül te semmilyen szerződést nem kötöttél velük (így nincs mit megszegni), csak leadtál egy rendelést.

Mielőtt ilyen nagy szavakat használva próbálsz hasznot húzni a dologból, nézz utána az alapoknak.

2022. márc. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek pont nem nagy szavak, hanem egy átlag, nem jogvégzett ember által naponta hallott, szolgáltató szektorban a fogyasztovedelemmel kapcsolatos szitokszavak, úgy látszik. De szerencsere erre van ez az oldal, hogy kerdezzünk mivel nem lehet mindenkinek diplomája mindenből, főleg ha még kiskorú. Még egy gyenge online áruház is simán az árat is visszatéríti inkább, akkor miért egy ilyen neves láncnak ne lenne erre politikája. Mellesleg elnézést sem kértek, azért gondoltam, hogy akkor ideje utána járni, milyen lehetőségek vannak.
2022. márc. 29. 19:00
 3/3 Cubina ***** válasza:

Nem jár semmilyen kompenzáció, én már nagyon sok szemüveget csináltattam az évek során. A gyártási idő általában két-három hét, de ez lehet másfél hét is, vagy 6 hét, ott az Ofotértben nincs beleszólásuk a gyári műveletekbe. Naponta százak rendelnek szemüveget, az előbb rendeltet csinálják először és ezért csúszás lehet. Vagy bedöglött a gép. Nem mondták, hogy biztosan megérkezik ekkor és ekkor. Én is vártam már heteket egy előbb ígért szemüvegre, de nem tudtam mit csinálni.

Szerződés nincs, szegés nincs, csak aláírsz egy megrendelőlapot, és kifizeted az előleget vagy az egészet, aztán vársz.Az árat akkor térítenék vissza, ha nem kapnád meg, amiért fizettél, vagy tönkrement volna készítés közben és nincs másik.

2022. márc. 31. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!