Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kihez forduljak, ha az albérlő...

Kihez forduljak, ha az albérlőim egymásra licitálva hazudnak és mindenki követeli a kauciót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy lánynak adtam ki a lakást, a párja mellé költözött. 15én verekedés miatt felmondtam a bérletet, 20ával meg is írtuk a rendkívüli felmondást. A lány elmenekült, a férfi állítólag verte, bezárta, stb. Mindezt a lány anyja mondta nekem telefonban. A rendőrségen engem kinevettek ezzel a történettel. Tegnap aztán kiderült, hogy a férfi állandó lakcímre bejelentkezett, aláírás és szerződés nélkül. A lány anyja pedig felhívott, hogy a lányt ismeretlen helyre távozott a pszihiátriaról. Elvileg a lány apja feljelentést tett a férfi ellen kábítószer miatt, azonban ma felhívtam a rendőrséget, és a férfi egyáltalán nem szerepel a nyilvántartásban. Nem tudom, mit csináljak? Mivel forduljak a rendőrséghez, hogy nevetés helyett segítsenek? A neten olvastam olyat is, hogy hamis szerződéssel meg tudják venni az ingatlanomat. A lakcímbejelentések hamisan történtek. Ilyen lehetséges?

2022. márc. 31. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Miben kellene hogy segítsen a rendőrség?

2. Miért lenne hamis a lakcímbejelentés, ott laktak, nem? Egyébként igen, lehetséges a hamis lakcímbejelentés, ha olyasvalaki jelentkezik be, aki nem lakik ott.

2022. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1. A férfi állítólag erőszakos.

2. Lakcímbejelentés csak tulajdonos aláírásával lehetséges, én nem járultam hozzá, nem is tudtam róla.

Továbbá a kormányának szerint a címem jelenleg felülvizsgálat alatt van, ezért mint lakcím, nem elérhető.

2022. márc. 31. 11:29
 3/11 A kérdező kommentje:
1. Nagyon félek, hogy csalás áldozata leszek. A kaució 100 eft, és ha nem írják alá a papírt vagy aláírás után nem hagyják el a lakást, akkor nem tudom, mit kell tennem.
2022. márc. 31. 11:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezért szoktuk közjegyzői okiratba foglalni a szerződést…
2022. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. Konkrétan mit vársz a rendőrségtől?

2. Lakcímbejelentés nem csak tulajdonos aláírásával lehetséges; amennyiben ott lakott az illető, akkor nem hamis a lakcím.

2022. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1. Milyen papírt kellene aláírniuk? A felmondást nem, azt neked kell aláírnod. Tudd bizonyítani, hogy megkapták (ajánlott levél vagy tanú). Ha nem hagyják el önként a lakást, akkor lakáskiürítési per és végrehajtás.
2022. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te vagy a tulaj, tied az ingatlan. Ha olyan van oda bejelentkezve, aki nincs ott, kérhetsz a kormányablaknál lakcím fiktíválást.


[link]

2022. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a felmondás le lett papírozva e-mailben, a lakcím fiktiváltatást elindítottam.

Akkor csak reménykedem, hogy elhagyják a lakást vagy pert kell indítanom.

Eddig nem is jutott eszembe közjegyző, de ezek után csak úgy fogom kiadni. Álmomban sem gondoltam , hogy ilyesmi lehetséges.

2022. márc. 31. 13:16
 9/11 anonim ***** válasza:

A felmondás írásban érvényes, e-mailben nem!


Ha vitára számítasz, inkább most fordulj ügyvédhez. Ha pl. valamilyen formai ok miatt érvénytelen a felmondás, amit írtál, akkor kezdheted az egészet elölről. Minden hónap késedelem veszteség lesz neked.


A lakcímfiktiválást megspórolhattad volna, addig ugyanis nem fogják megcsinálni, amíg ott lakik az illető. Nem is értem, mit zavar téged a lakcím. Neked az a problémád, hogy bent vannak a lakásban.

2022. márc. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Fizettem érte, hogy kiköltözzenek. Nem volt semmi agresszió, a srác egy szignónál többet nem írt rá a papírra, de 2+2 fő teljes aláírással ellátta a kaució átvételi papírt.

Tanulságként elkönyveltem, hogy a rendőrség nincs jobb állapotban, mint az egészségügy és oktatás.

2022. ápr. 6. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!