Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nincsen lakcímem, ilyenkor...

Nincsen lakcímem, ilyenkor mit csinálhatok? Illetve érdekesség képpen mit tudnak csinálni büntetés végrehajtók?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem ami eléggé égető, hogy mit csinálhatok abban az esetben ha nincsen rokonom, ingatlanom? A főbérlő jogosan nem akarja és fogja engedni hogy ideiglenes vagy állandó lakcímem legyen az amit bérlek, hiszen neki ebből problémái lehetnek. Viszont pontos lakcím nélkül nem tudok munkát sem vállalni, sem tanulni gyakorlatilag semmit. Milyen megoldások léteznek?

Illetve még felmerült hogy mi lesz ha valamiért megbüntetnek, mondjuk nem volt bérletem kapom a csekket, de nem tudom befizetni, de sőt elvileg már a csekk kiállítása is problémás mivel nem tudnak lakcímet. Akkor hogyan és hol hajtják be? Mivel amennyire én tudom ezt általában a lakcímen szokták intézni, és legrosszabb esetben a házat árvereznék el HA lenne ugye, de nincs.



2022. ápr. 9. 15:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10 nem az a gond, hogy adócsalók élnek közöttünk (azok mindenhol vannak), hanem hogy azt hiszik, hogy a lakcímbejelentés "tiltásával" (az eszem megáll) biztonságban vannak. Hát egy frászt. Ha nyoma van a jövedelemnek, mert mondjuk átutalással fizetett a bérlő, vagy akár tanú van a lakbér átadására (a bérlő is tanú!), akkor szorul a bérbeadó, akkor is, ha nem volt lakcíme a bérlőnek. Ha nem bizonyítható a jövedelem, akkor lehet akárki bejelentve. Szívességből is lakhatott ugye ott. Az hogy valami "árulkodó", nem elég, mert bizonyítékra van szükség.


Az meg, hogy egy joggal való visszaélés "senkit nem érdekel", nem igaz. Téged esetleg nem érdekel. De attól még nem kellene valótlanságokat terjeszteni. A lakcímbejelentés kötelező; azt megtiltani nem lehet. Azért emberkednek a tulajdonosok a lakcímmel, mert a bérlők elhiszik, hogy meg lehet ezt velük tenni.

2022. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket, de nagyon nagy szerencsémre egy régi barátom tud nekem segíteni és ezzel egy időre valószínűleg a problémám megoldódni látszik, de a többi dolognak is utána nézek amit írtatok! :).
2022. ápr. 11. 00:24
 13/14 A kérdező kommentje:

#5 Válaszoló


Szia, nincs mit titkolnom úgyhogy nagyon szívesen leírom hogy 3 éve fejeztem be a gimit és nemrég elhunyt az anyukám (az utolsó rokonom amennyire én tudom) ami azért fontos mert így talán érthetőbb hogy mi miért hogyan történt (a kérdésre is válaszolok hogy van e munkám). Az anyukám egy állami vagy önkormányzati tulajdonban (nem tudom pontosan) lévő lakást bérelt ahova be tudtuk jelenteni magunkat. Viszont amint eltávozott én már nem kerestem annyit hogy fizetni tudjam azt a díjat így elkezdtem keresni más helyet amit ki tudok venni (egy kis félre tett pénzem volt de nem tartott volna az örökké valóságig hogy tudjam fizetni az "otthoni" bérlés díját. Találtam is egy jó árú lakást, de ott szembesültem hogy az nem egészen úgy megy hogy akkor én oda átjelentem magam. Nem sokkal ezután kaptam egy levelet amiben azt írták van valami végzés van ami szerint a lakcímem attól kezdve nem lehet ott ahol laktam eddig. Itt jött az a képbe hogy akkor gyakorlatilag nincsen lakcímem. Ha nem lettem volna hülye akkor nem mondom el a munkahelyen és azóta is ott tudnék dolgozni, de hát ezt tettem, és tisztában vagyok vele hogy mekkora hülye vagyok rajtam kívül senki nem csinálta volna ezt. Sajnos viszont néha mikor kétségbe esik az ember beszélget a körülötte levőkkel akik akkor a munkatársaim voltak. Pár nap kellett csak hogy a főnök felkeressen és azt mondja hogy új helyet kéne keresnem. Meg is próbáltam de amikor az adatokhoz értünk és kérték a lakcímet ott mondták hogy sajnálják de ez így nem lesz működő képes. Szerencsémre viszont egy régebbi barátom akinek több ezer hálával tartozom és el sem tudom mennyire köszönöm a segítségét úgy tűnik ki tud segíteni.

2022. ápr. 11. 00:38
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök hogy megoldódik, így tovább.
2022. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!