Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megnézni a...

Hogyan lehet megnézni a személyigazolvány azonosító számomat?

Figyelt kérdés
Az egész történet ott kezdődik, hogy pár napja vettem egy telekomos sim kártyát, és egész egyszerűen nem tudom aktiválni, mivel az aktiváló weblap mindig egy olyan üzenettel állít meg, hogy rosszul adtam meg az okmányom azonosítóját, vagy le van járva. Nos, még több évig érvényes, valamint el tudom megfelelően olvasni azt a 6 betűt és 2 számot ami a személyimen szerepel. Ezért gondolok arra, hogy a központi nyilvántartásba lett az adat rosszul rögzítve, ily módon fogalmam sincs, hogy "hivatalosan" mi az azonosító számom. Erre szólna a kérdésem is, hogy ügyfélkapun keresztül meg lehet nézni az azonosítómat? Vagy ezt csak személyesen lehet elintézni egy okmányirodában? Köszi előre is a válaszokat.
2022. ápr. 20. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Csak szintaktikai ellenőrzés folyik. A szolgáltatónak nincs joga ellenőrizni az adataidat a nyilvántartóból.
2022. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondolod, hogy a Telekom hozzáfér a hatósági nyilvántartáshoz...?
2022. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"el tudom megfelelően olvasni azt a 6 betűt és 2 számot ami a személyimen szerepel."


6 szám+2 betűnek kellene lennie, ha magyar okmányról van szó.


Olyanról nem tudok ügyfélkapun sem, hogy a saját okmány számát le lehetne kérni. Itt viszon tudod ellenőrizni a saját adataid érvényességét:

[link]

2022. ápr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Csak szintaktikai ellenőrzés folyik. A szolgáltatónak nincs joga ellenőrizni az adataidat a nyilvántartóból."

"Nem gondolod, hogy a Telekom hozzáfér a hatósági nyilvántartáshoz...?"


Nem tudja lekérdezni ifj. Gipsz Jakab adatait, de megadott adatok alapján ellenőrizni tudja, hogy azok valósak-e. Mint bárki megteheti ezt a fenti linken.

Tehát ha ifj. Gipsz Jakab megadja, hogy az ő szig.száma 123456AB, akkor a Telekom egy lekérdezéssel annyit tud meg, hogy igen vagy nem.

Egyébként ha a kérdezőnél a többi adatban van eltérés, akkor is csak annyit kap vissza a Telekom, hogy az adat nem valós, azt nem, hogy melyik adat nem stimmel. Azaz ha pl ifj. Gipsz Jakab 8 éves, de ő azt akarja hazudni a Telekomnak, hogy ő 18, akkor az adatok nem fognak stimmelni.

2022. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocs elírtam, hát szám és két betű.
2022. ápr. 20. 10:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy okmányirodával járnék a legjobban.
2022. ápr. 20. 10:02
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ott van-e ilyen lekérdezési lehetőség. De nem tudom, hogy világos-e, hogy nem csak annyi a lekérdezés, hogy az 123456AB szig.szám érvényes-e, hanem az összes megadott adat összetartozik-e.

Éppen ezért én első körben azt ellenőrizném, hogy MINDEN adatot jól adtál-e meg. Például, hogy az ékezeteknél is megfelelőt írsz-e, pl sokan használnak fordított ékezeteket telefonról (másik irányba dől a hosszú ékezet).

2022. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

✎ 6/ A kérdező kommentje: ☛ [Tehát akkor egy okmányirodával járnék a legjobban.] 2022. ápr. 20. 10:02

Ahogy gondolod. Én, emiatt nem mennék oda.


┌─ Biztosra szoktam menni. Évente kell adatot egyeztetni a Telekomnál levő 4 SIM kártyám mindegyike miatt. Először mindig megnézem a nyilvántartásbeli adataimat, aztán azokat írom be. Ha tudnád, hogy szoktam csodálkozni, hogy egyeznek.


Ha ügyesen utánozol, akkor te is megteheted: kilesed az eredményt, aztán beírod a „dolgozatba”.


1.) [link]

Itt a kék „BEJELENTKEZÉS” gombra kell kattintani.


2.) Megjelenik egy választék. Az „ÜGYFÉLKAPU” választását ajánlom. (Szívtam már azzal, hogy az elektronikus személyi igazolványt választottam, egy darabig eljutottam, aztán mindenféle hibaüzenetet kaptam. Lehet, hogy most működik, de eljátszották a bizalmam: az ÜGYFÉLKAPU mindig jó választásnak bizonyult.)


3.) Ebben nem tudok segíteni. Ezt a lépést önállóan kell megtenned: az ügyfélkapus felhasználóneved és a jelszót kell beírnod.

Aztán már utánozhatsz: a „BEJELENTKEZÉS” gombra kell kattintani.


4.) Arra a szövegre kell kattintani, hogy „Tájékoztatás a személyiadat- és lakcímnyilvántartásban tárolt saját adatokról”.


5.) Most egy üzenet van, hogy jelenleg fejlesztés blablabla, viszont felajánlják a LETÖLTÉS gombra kattintást.

Kiváló, itt lesz a gépemen. A tiéd, a te gépeden.


6.) Már csak a könnyes búcsú van hátra: a KIJELENTKEZÉS szövegre kattintottam.


És akkor nézem a zsákmányt:

Név (névviselés szerint), Személyi azonosító, Születési dátum, Neme, Előző családi név (ilyen nincs), Születési név és utónév, Anyja neve és utóneve, Állampolgársága, Születési hely [*], Családi állapot, Nyilvántartás jogcíme, Adatait letiltotta Igen, adatainak kiadását teljes körűen letiltotta (bizony bizony, nem is kapok Orbántól leveleket), Lakóhely adatok, Cím [**], Bejelentés dátuma, Fiktívvé nyilvánítás dátuma (nálam ilyen nincs), Cím státusza, Személyazonosító igazolvány adatok, Okmányazonosító, Arckép Van Aláírás Igen, Érvényességi idő, Érvényesség ténye, Személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolvány adatok, Okmányazonosító.


Természetesen ez csak felsorolás, a hozzájuk tartozó adatokat nem írtam ide.


[*] na ez jól kifogott rajtam; csak a településnevet írtam be. És mi van a lakcímkártyán? Az is ott van, hogy Magyarország, és persze, a nyilvántartásban is. Budapestieknél azt hiszem valahogy a kerület is bele van kutyulva; nem mindegy a forma. Na de ha előre kilesi az ember, akkor nem tudnak röhögni rajta, hogy ez se sikerült a bénának.


[**] A címnél is nagy pontosság kell; persze, ha ez is ki van lesve, akkor nem lehet gond.


És persze, nem szabad eltitkolni, ha valakinek, és/vagy az édesanyjának 2 utóneve van. ─┘


┌─ Az adatokat egy csomagban küldik a nyilvántartóhoz, és az összesre vonatkozóan kapják vissza, hogy stimmel, vagy nem. Ha nem stimmel, nem adják meg, hogy mi nem és miért nem. Lehet barkochbázni.


Ha nálad beíráskor nem fogadja el a személyazonosító igazolvány számot, az nem a nyilvántartásbeli összevetés eredménye. Valamilyen alaki hiba van; mit tudom én szóköz, kisbetű, nagybetű stb. Legalábbis, én eddig nem találkoztam olyan adategyeztetéssel sem a Telekomnál, sem biztosítónál, hogy a nyilvántartóbeli ellenőrzés után tételesen megadták volna, hogy melyik adat nem jó. Meg hogy egyenként egyeztetettek volna adatokat. És gyanítom, hogy azokat kell megadni, mint az évenkénti adategyeztetésnél; messze nem csak a személyazonosító igazolványszámot.


Márpedig, ha már a Telekom űrlap nem fogadja el a beírást, akkor a Telekomnál kéne érdeklődnöd, miért bosszantanak ezzel. ─┘


Nem akarlak jobban felbosszantani, de biztos, hogy a személyazonosító igazolvány van kiválasztva? Mert lehet vezetői engedélyt és útlevelet is választani; és ha nem jó van, akkor kapásból meg lehet állapítani, hogy nem jó a hozzátartozó szám és betű forma. De, ha ez nem játszik, ezt a részt nyugodtan ragaszd le, fesd le stb., hogy ne is lásd.

2022. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!