Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor láttál valakit utoljára...

Mikor láttál valakit utoljára utcai telefonfülkéből telefonálni?

Figyelt kérdés
Szerintem elég veszteséges lehet az üzletág.

2022. ápr. 22. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy egy adott településen mennyi nyilvános telefonállomást kell fenntartani, az elektronikus hírközlésről szóló törvény rögzíti.


A JOGSZABÁLY SZERINT TELEPÜLÉSENKÉNT EGY NYILVÁNOS TELEFONÁLLOMÁS MŰKÖDTETÉSÉT SZÜKSÉGES BIZTOSÍTANIUK A SZOLGÁLTATÓKNAK,


és az összes kötelezően létesített nyilvános telefonállomás legalább három százalékát hallás-, illetőleg mozgáskorlátozottak számára is használhatóan kell kialakítani.


A törvényre épülő NMHH-rendelet szerint jelenleg az úgynevezett egyetemes szolgáltatók a háromezer lakosnál kisebb lélekszámú településeken egy, az ennél nagyobb településeken háromezer lakosonként további egy-egy telefonfülkét kötelesek működtetni.


..........


A hatályos hatósági rendelkezések alapján jelenleg a Magyar Telekom Nyrt., az Invitel Zrt., a UPC Magyarország Kft. és a TARR Kft. üzemeltet nyilvános telefonfülkéket. Az egyetemes szolgáltatás nyújtása, így a nyilvános állomások üzemeltetése is jellemzően veszteséges tevékenység – tudtuk meg az NMHH Kommunikációs Igazgatóságától, azzal a kiegészítéssel, hogy a szolgáltatók az ezzel kapcsolatos veszteségeiket egyéb szolgáltatásokon keresztül, például reklámfelület értékesítésével csökkenteni tudják.


Az NMHH fontosnak tartotta ugyanakkor azt is hangsúlyozni, hogy az egyetemes szolgáltatásnyújtási kötelezettség alkalmával a megtérülés nem a legfontosabb mérlegelési szempont, hiszen a szabályozónak elsődlegesen a szolgáltatás nyújtásával kapcsolatos társadalmi szempontokat kell figyelembe vennie.

2022. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a faluban 2013-ban bontották el az utolsó telefonfülkét. Azóta nincs egy se. Telefonálni utoljára évekkel korábban láttam benne valakit.
2022. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legalább 10 éve láttam egyet a budai lakótelepünkön, amikor telefonált valaki belőle. Rövidesen lebontották. Az utcai WC is olyan ritka, mint a fehér holló. Megvannak, de le vannak zárva. Pár éve voltam az Örs vezér téren egyben. Nem tudom, hogy működik-e még.
2022. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok évvel ezelőtt, az egyik aluljáróban (talán Nyugati), nem magyarul beszélt az illető.
2022. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem jóérzésű ember be sem megy telefonálni. A kártyás régen megszűnt, a pénzesnél meg soha nem volt biztos, hogy műkődik-e valamint nagyon gyakran el is nyelte a pénzedet. Így nem is volt nagy bizadalmuk az embereknek a szolgáltatásban. Én az Oktogon környékén lakom, az utolsó években csak hajléktalanokat láttam a fülkékben vagy a hátrahagyott ürüléküket. Néha egy-egy lepattant ember még bement abban a reményben, hogy talál egy kis aprót a telefonban.
2022. ápr. 22. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!