Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon a halálra...

Magyarországon a halálra ítéltek mondtak utolsó szavakat?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy volt utolsó vacsora de ha mondtak utolsó szavakat valaki letudna írni párat?Egyébként ha lenne még Magyarországon halálbüntetés akkor lennének utolsó szavak és utolsó vacsora?

2022. ápr. 24. 13:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Aradi vértanúk utolsó mondatai:

[link]

2022. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Értelmetlen kérdés. Kivétel nélkül minden ember életében eljön az utolsó vacsora, és mindenkinek lesz utolsó szava.

Nem tudok róla, hogy intézményesítve lett volna kivégzés előtti utolsó, mint jog.

Amelyeket feljegyeztek, az az elitélt ismertsége miatt történt. Van köztük legenda is, nem is kevés.

2022. ápr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1ez eszembe sem jutott(nem azért mert műveletlen vagyok hanem nem jutott egyből az eszembe


#2 "minden ember életében eljön az utolsó vacsora, és mindenkinek lesz utolsó szava" ezt tudom a kérdésben ott volt hogy akit halálra ítéltek és kivégeztek azzoknak mik voltak az utolsó szavai. Ergo nem egy olyan embernek aki természetesen hal meg

2022. ápr. 24. 17:37
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem érted. A mindenben a halálraítélt is benne van. Végig olvastad amit írtam? Em bonyolult megérteni.
2022. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Nyilvános kivégzés előtt (nem gondolok a háborúra, mert az más téma) minden elítéltnek joga van az utolsó szóra. Ebből ered a kifejezés: "Az utolsó szó jogán...". Aztán ezzel a jogával vagy él, vagy nem.
2022. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
Nekifutok mégegyszer. Magyarországon nincs és nem volt intézményesített utolsó szó kivégzés előtt. Mit nem lehet ezen érteni?
2022. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
5. Óriási tévedés. Az utolsó szó joga a bíróságon volt és van.
2022. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

#7, (20:39)

ezt miért nekem írod, hiszen nagyjából ugyanazt írtam, amit Te? Nem másnak akartad címezni és nem nekem az 5.-nek?

2022. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

Igen, neked. A kérdező kivégzés előtti utolsó szórol érdeklődik.

Ilyenek lehetne:

- Már reggel van?

- Pisilni kell.

- Nem csináltam semmit, engedjenek el

- Jaj, Istenem! Most meghalok

- Dögöljetek meg, rohadékok

- Éljen a forradalom

- Dögöljetek meg mind

- Vesszen a király

stb.

A bíróságon a saját szemszögéből szólhat.

Pl. higy ezekben a dolgokban tévednek, ő nem követte el azt, amivel vádolják. Ez hosszabb nyilatkozat is lehet.

2022. ápr. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Ugyan, ugyan, kedves 9-es!

Idézem a Magyar Értelmező Kéziszótár (Akadémiai Kiadó Budapest 1972, 1436. oldal) szövegét: "Utolsó... Az utolsó szó joga: a vádlottnak az a joga, hogy ítélethozatal előtt még egyszer szólhat. Valakinek az utolsó szava, végső elhatározása, döntése."

2022. ápr. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!