Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon a halálra...

Magyarországon a halálra ítéltek mondtak utolsó szavakat?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy volt utolsó vacsora de ha mondtak utolsó szavakat valaki letudna írni párat?Egyébként ha lenne még Magyarországon halálbüntetés akkor lennének utolsó szavak és utolsó vacsora?

2022. ápr. 24. 13:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
És a kérdező erre kíváncsi? Ugyan nem nyilatkozott azóta, de én semmiképpen sem így értelmezem. Már csak azért sem, mert amit te írsz, az minden büntetőperben létező dolog, nem csak főben járó bűn esetén.
2022. ápr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem szerepel a kérdésben a jog. Nem utolsó szó jogán, hanem mik voltak az utolsó szavai az elítéltnek.
2022. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#12a GYIK rakta állt jogok kategóriába
2022. ápr. 25. 16:13
 14/17 anonim ***** válasza:

13.Kérlek, tedd tisztába akkor a vitánkat itt a többiekkel.

Arra vagy kíváncsi, hogy az utolsó órákban, vagy magán a vesztőhelyen mit mondtak emberek, vagy a tárgyaláson?

Utóbbi ma is létező jogintézmény, minden büntetőperben.

2022. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14 Amikor már a kivégző eszközben ülnek/feküdnek. Mivel én úgy tudom hogy a kivégzés előtt pár másodpercel szólhat valamit az elítélt
2022. ápr. 25. 16:39
 16/17 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudok ilyenről. Az utolsó szó joga a tárgyalás lezárásakor van.
2022. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Itt van írás az utolsó szó jogáról:

[link]


Tudom, ez jelenkori, de nem volt olyan intézmény hazánkban, amelyben a kivégzés előtt bármit mondhatott volna az elítélt. Papot kérhetett, és persze ha akart éppen mondhatott is valamit, de azt magától tette.

2022. ápr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!