El fogja bírni?

Figyelt kérdés
Van egy 190l akvárium. 100x40 Arra gondoltam van egy nagy 4 lábú masszív íróasztalom. Asztal 120cm x 60 cm. 4db teljes szélességű 2cm vastag bútorlap lába van. Van benne anyag mert combos egyedül emelni. Középen tettem alá egy 4cm vastag bükk lábat, asztalos csinálta hozzá. 98 kilós szomszéd rajta állt mikor a tetőtéri ablakot cserélte, de gondolom jóval nehezebb az akvárium

2022. ápr. 28. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy ekkora akvárium 200 kg fölött lesz teljesen feltöltve. Kb. ekkora van nekem is. Nem mondom, hogy nem fogja elbírni az íróasztalod, de én nem kísérleteznék vele. Többet ér az akvárium, illetve a lakás épsége, minthogy az asztalon spóroljak vele. Nálam egy tömör tölgyfa kisasztalon van, melynek asztallapja kb. 6 cm vastag és lábai is ehhez mérten erősek.

A bútorlapok felülete központi merevítés nélkül nem hiszem, hogy hajlás tartanának, de ez is függ a vastagságtól és a minőségtől. Az is kérdés, hogy mennyire fogja bírni a vizet, ha pl. néha ráfröccsen. Az íróasztal szerintem nem erre lett kitalálva.

2022. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A súlyt lehet hogy elbirná, de lehet hogy olyan mértékü hajlás, görbülés lenne ami esetleg törést eredményez. Ha mégis kiprobálod, akkor a lassu feltöltés közben valahogy probáld ellenörizni az asztal torzulását, hajlását. Elötte ellenörizd le hosszú vonalzoval hogy mennyire sik egyenes az asztallap, ellenörizd a derékszögeket. És feltöltés közben is ellenörizd, hogy van-e és mekkora változás van az üres állapothoz képest. Elöször max félig tölteném, és várnék vele egy napot, hogy alakul, hogy birja.
2022. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
20 cm-ként tettem alá tömör fa lábakat, olyan széleset amilyen mély az asztal. Pluszban az asztalra tettem egy 4cm munkalapot. Meg se mozdul így.
2022. jún. 28. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!