Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a náci németország nem...

Ha a náci németország nem sokkal a veresége előtt, pl. 1945 márciusára kifejleszti az atombobát és le is gyárt belőle párat, akkor mit reagáltak volna a nagyhatalmak? És mi lett volna a második világháború kinenetele?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 30. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
És ha a nagymamámnak áramszedője lenne, vajon hányas troli lenne?
2022. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ők is kifejlesztették.

Akkor ledobtak volna 3-4 atombombát összesen, és utána szenvedtek volna vereséget, tehát sokkal-sokkal nagyobb lett volna a kár.

Plusz még a japánokat ötször nehezebb lett volna legyőzni, tehát ott is sokkal több kár lett volna.

2022. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vicces, ahogy így, egzakt tényként közlöd a véleményedet, mely kizárólag a képzeleteden meg néhány háborús filmen alapul.
2022. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor írd le az ellenvéleményed és a bizonyítékaidat.

Én abból indultam ki, hogy egyrészt hírszerzés már akkor is létezett, tehát az atombomba kapcsán mindkét fél nagyon jól tudta, hogy a másiknak is végesek a készletei, így csak 1-2 bombája lehet, harmadrészt a németek ezt nem tudták volna elvinni Amerikába, tehát csak az EU-ban használhatták volna.

2022. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A véleményemet fent kifejtettem (aki érti, érti), bizonyítékaim pedig értelemszerűen nem is lehetnek, hiszen nem tudok átugrani párhuzamos univerzumokba.

Az pedig teljesen lényegtelen, miből indulsz ki. Többszáz, többezer további variáció lehetséges, és azok is pont ugyanúgy megtörténhettek volna, mint a te fikciód. Hallottál például arról, német búvárhajók egészen az USA keleti partvidékéig eljutottak? Ha elég fegyverzetet tudtak oda eljuttatni, hogy teher- és tartályhajókat süllyesszenek el, vajon egy atomtöltetet nem bírtak volna el? És ez csak egy opció.

Értem én, hoyg megpróbálod a rendelkezésedre álló információkat összefogni és valami következtetést levonni belőle, de tényként bemutatni azt finoman szólva botorság.

Igaz ez a majd lentebb következő felvetésekre is.

2022. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit mondasz, az arra jó lehet, hogy valamekkora kicsi kárt okozzanak (mint a japánok Pearl Harbornál, minden erejüket megfeszítve).

A háborút ez nem változtatta volna meg - főleg úgy, hogy addig az USA gyakorlatilag nem is tett erőfeszítéseket.

Azért egy atombombát kicsit nehezebb célba juttatni. Ha sok tengeralattjáróból néhány átjut, az kevés.

Tehát az történhetett volna, hogy okoznak egy kicsit nagyobb kárt, aztán ennyi. Attól még ugyanúgy veszítettek volna, 100%

2022. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!