Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért vonzó az egy férfi...

Miért vonzó az egy férfi számára ha egy nő kiszolgaltatott?

Figyelt kérdés

Pl elájul, vérzik, sír, el van kábítva vagy olyan helyzetben van hogy meg kell menteni. Evolúciósan van így? Hiszen az ember mindig a nála gyengebbet tudja szeretni, sajnálni.

(Írtam erről egy kérdést is de tudom hogy nem illik reklamozni kérdést

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

Erős, gondolkodó nőket pont ezért nem szeretik? A részeg lanyokat pont ezért látják szépnek?

A prostitualtakban is azt tartják vonzónak hogy olyan kiszolgaltatottak, gyámoltalanok, védelemre és szeretetre szorultak?

Nem mintha prosti akarnék lenni vagy szegény de ha a férfiaknak evolúciósan ez kell.



2022. máj. 5. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, de ha egy nő elájul, vagy vérzik, az számomra inkább ijesztő. Ha kába, vagy részeg, nálam az sem igazán nyerő. Ha sír és vigasztalásra vágyik, az más kérdés. A prostikról pedig sok minden eszembe jut, de pont az nem, amiket felsoroltál. :)

Nekem valamiért inkább az jön be, ha a lány félénk és visszahúzódó, vagy folyton zavarban van és szerencsétlenkedik (az annyira aranyos tud lenni). Ha befelé forduló és nincsnek barátai, az is valahogy érdekessé teszi. Én sem szeretem, ha erős és határozott (inkább legyen törékeny), de ha van esze és intelligens, az nem hátrány.

2022. máj. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, honnan veszed ezt a marhaságot, ami ráadásul általánosítás, hogy a férfiak ilyenek meg olyanok.
2022. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiúk szoktak arról ábrándozni, hogy megmentik a királykisasszonyt. De a legtöbben aztán felnőnek.
2022. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Szerintem embere válogatja...


Én egy nagyszájúbb, határozott stílusú, domináns lány vagyok, a páromnak pedig pont ezt imádja bennem, saját bevallása szerint. Ő nem csípi a félénk, túlságosan visszafogott lányokat.


De volt már arra is példa, hogy egy másik férfit pont a magabiztosságom, irányíthatatlanságom bizonytalanított el.


Kár általánosítani. Mindenkit más vonz.


Szerintem a "gyámoltalan" verzió csak ideig-óráig érdekes, de nem vonzó, ha nem tud kiállni magáért egy felnőtt nő...

2022. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt iszonyúan destruktív az általánosításod, másrészt viszont értem, hogy mire gondolsz, alapvetően engem is izgatnak a "kiszolgáltatott" lányok. Bár nem durva értelemben, illetve a prostiktól egyenesen hányok, de tényleg van ebben valami macsózós dolog.


Ez egyébként nem a férfiak hibája, hanem társadalmi probléma: úgy neveltek minket (köztük anyánk is), hogy a férfi princípium szerint nekünk kell gondoskodnunk a biztonságról, határozottnak kell lennünk és meg kell védenünk a gyengébbik nemet (legyél már férfi!).

Tekintve, hogy haladó szellemiségű férfiként képes vagyok túllépni ezen a princípiumon, így nagyon fontosnak tartom az egyenrangú kapcsolatot, de azt nem tudom megválasztani, hogy kihez vonzódom, ezt sajnos már a szocializációm kialakíttatotta és sanszos, hogy a gyermekeim (ha lesznek) a szülői minták okán tovább fogják ezt vinni.

24/f

2022. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!