Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért lett a vishu instant...

Miért lett a vishu instant leves ilyen drága ilyen hirtelen?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, minden drágul... De pár hónapja 99forintért, ma pedig 169ft-ért van ugyanabban a boltban. Azért ez majdnem duplája. (Két hónapja hirtelen felment 149-re, már az is megdöbbentett...) Persze, egészségtelen meg minden, de sajnos ilyen fizetés mellett jól jött néha, megtelített és én szerettem.

2022. máj. 9. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak a wishu ha megnézed egy tábla csoki 500ft minden drágább lett szinte.
2022. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A fizu mikor fog így emelkedni? :'(
2022. máj. 9. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Az jó kérdés az nem ártana már tényleg:D bezzeg azt nem emelik
2022. máj. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Igen, minden drágul, és ha a belpolitika, illetve a világpolitika a jelenlegi irányba halad, pár hónapon belül lesz az még 200 forint fölött is.

Eleve a COVID-ot brutálisan rosszul kezelte az egész világ. Már rég túllennénk rajta, ha az elején "megfogják" (mint a SARS-t annak idején Kínában). De nem. Pár hónapig erőlködtek, aztán nagyon látványosan a legtöbb vezető politikus "elengedte" az egészet. Terjedjen csak, akiknek nincs szerencséjük, nyugodtan haljanak meg, aztán majd egy évtized múlva csak eltűnik. Nem mondják ki persze, de nagyjából ez a hozzáállás. Részben azért, mert így veszítik a legkevesebb szavazót. Mert 50-100 ezer halott még mindig nem csökkenti annyira a népszerűséget, mint egy elmaradt fesztivál, vagy az, hogy nem mehetsz kocsmázni. Sajnos ez van, ilyen a többség értékrendje.

Emellett most annak a kisebbségi komplexusos orosz bolondnak a magánakciója sem jött jól, bár ez csak pár hónap múlva fogja az árakban éreztetni a hatását.

Ha pedig ez nem lenne elég, hazánk még a világátlagnál is nagyságrendekkel rosszabbul kezeli a problémákat. Nem véletlen, hogy az euró múltkor már 400 forint volt, és most is 380 körül van. Pár éve még 300 forint volt... A gazdaság romokban, és képtelenek olyan intézkedéseket hozni, amivel azt helyre tudnák állítani.

Pár éve az említetthez hasonló instant tészták 75-80 forintba kerültek. A márkásabbak voltak 100 körül. Most egy Maggi már a 200-at ostromolja. De ugyanez megfigyelhető mindennél. Egy 4 darabos virsli már 4-500 forint, pár éve még 250 körül volt. A tejtermékek is durván drágultak. Más területeken is megfigyelhető a drágulás, a benzin ára az egekben, az informatikai cikkek is 50-100 százalékos áremelkedésen estek át, és még sorolhatnám.

Egyébként meg: nem, nem egészségtelen. Ez egy téves hiedelem, amit a puszta félelem szült, mivel az ember ösztönösen retteg attól, ami szokatlan. És amikor ezek megjelentek, akkor bizony ez még szokatlan volt. Kellett hát egy ellenségkép, egy bűnbak, és az instant termékek lettek azok. Meg azóta divat is lett utálni mindent, amit nem ott helyben készítesz el. (Persze, csak bizonyos mértékig. Mert pl. a bolti száraztésztára senki nem mutogat, hogy "egészségtelen, hiszen nem én magam készítettem el, hanem egy gyárban, ki tudja, hogyan". Ennek is megvan a maga pszichológiája.) De ha alaposabban megnézed, semmi olyasmit nem tartalmaz, ami egészségtelen lenne. Még a nátrium-glutamát sem az a hiedelmekkel ellentétben, sőt, a szervezetnek a glutamin-származékokra bizonyos mértékben szüksége is van. Ráadásul egyre kevesebb ilyen termék tartalmazza. Persze, fontos a változatos táplálkozás, de ennyi erővel mindenre rá lehetne fogni, hogy "egészségtelen_", ha az ember csak és kizárólag azt az egy dolgot fogyasztja.


A fizetés meg egyelőre nem fog olyan mértékben emelkedni, mint ahogy a vásárlóereje romlik. Persze, a nép újabb 4 évet adott azoknak, akiknek nagyon nagy szerepük van a gazdaság tönkremenetelében, de nem akarok politizálni. Majd talán 10 év múlva eljutunk oda, hogy nem csak lefelé haladunk a lejtőn. De ameddig sokan elhiszik, hogy sokkal jobb a gazdaságunk, miközben választaniuk kell, hogy aznap esznek, vagy fűtenek, vagy a gyógyszereiket szedik be, addig változás nem lesz.

2022. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!