Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hivatalos végrendelethez...

Hivatalos végrendelethez milyen iratok kellenek?Több lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nagymamám akit eddig soha nem láttam, karrierista volt, soha nem kereste a családot köztük engem sem. Most meghalt a férje(nem a nagyapám) és felkereste a családot. Próbálja visszacsinálni a dolgokat, közös ünnepek, vacsorák stb. Előállt azzal hogy ír egy végrendeletet és az elvileg jelentős vagyonát elosztja közöttünk. Ehhez kért anyakönyvi kivonatot, fénymásolt személyi, lakcím, és adókártyát.

Tényleg ezek kellenek hozzá? Kicsit bizalmatlan vagyok még, mert fura a helyzet, de valós.


Lehet abból valami gond ha ezeket odaadom neki(később visszaadja ha megcsinálta a végrendeletet elvileg) vagy hagyjam?


2022. máj. 9. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy ügyvédet, vagy egy közjegyzöt - akár telefonon is lehet.
2022. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kmm95 válasza:

Üdv!


Javaslom nézz szét itt: [link]


Ez a végrendelet sablon sokat segíthet, és az oldalon ügyvédi tanácsadást is igényelhetsz.

2022. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!