Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi időt vesz igénybe egy...

Mennyi időt vesz igénybe egy hagyatéki tárgyalás?

Figyelt kérdés
3 gyerek van és egy özvegy. Végrendelet nincs, 1 ingatlan van és egy kevéske ingóság. Azért érdekelne, mert egy távolabbi városban lesz a tárgyalás, és édesapám kitalálta, hogy elvinne engem is a kisfiammal. A tárgyalás idején mi csavarognánk, a városban, aztán mennénk a nagypapámhoz. Viszont nem tudjuk, ez mennyi időt vehet kb igénybe, el lenne-e a kisfiam a városban csavarogva. (Peluscsere miatt leginkább) ha van a közelben játszótér vagy park, akkor megoldott a program, egész nap el van a szabadban ha talpon lehet
2022. máj. 21. 06:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
1-1.5 óra.
2022. máj. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nektek nem kell ott lenni felesleges menni.

De nekünk kb 30-45 perc volt. De simán lehet két óra is. Attól függ ugye hányan örökölnek, lemond vagy fellebbez valaki, vannak kérdések, késik valaki stb.

2022. máj. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Csak azért mennénk, mert távolabbi város, és ugye ott a dédipapa. De még kérdéses
2022. máj. 21. 09:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám esetében 30-40 perc volt. Teljesen egyszerű eset. Örökös én voltam, senki más, nem kellett leltárt felvenni, értéket becsülni, nem voltak más jelentkezők stb.

Tavaly apám halálát követően meg csak telefonon tettek fel pár kérdést, és e-mailben küldtek egy számlát.

De bonyolultabb esetekben, főleg ha vitatott kérdések is vannak, sokkal hosszabb is lehet, és akár többfordulós is.

2022. máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Maga a tárgyalás ideje függ attól, hogy egyszerű-e az ügy vagy sem. Leírásod alapján egyszerűnek látom, tehát szerintem max.1 órányit.

Voltam olyan tárgyaláson, ahol a 2örökös előre megegyezett, ki mit örököl. Egyikük előadta, a közjegyző megkérdezte a másik felet, hogy megfelel-e neki így, aki helyeselt. Nekiláttak a papírírásnak és talán fél órányit sem tartott.

2022. máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!