Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen szempontokb...

Szerintetek milyen szempontokból változott a mai színészvilág az évtizedek alatt?

Figyelt kérdés
A színészet minden ágát illetően színház,film stb.

2022. máj. 22. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Más lett a szakmai nívó. Nem a színészeket hibáztatom ezért, de a manapság napvilágot látó produkciókat igénytelennek vélem. Nyilván mások a szakmai elvárások, a kor alkotásainak mondanivalói is más jellegű problémákat dolgoznak fel, - amelyekre nem tudok úgy "rámozdulni". Valamiért "igénytelennek" vélem - a múlt színészeinek teljesítményéhez képest - azt, amit manapság nyújt a színjátszás. A legszembetűnőbben az ellen tiltakozik minden porcikám, hogy milyen szintre képesek emberek lesüllyedni annak érdekében, hogy beszéljenek róluk, "felszínen" tartsák magukat. Egyre több az elvtelen, elvtelenné váló ripacs, - akiket nem tudok tisztelni.

Nem állítom, hogy hibátlan vagyok, hogy tökéletesen látom ezt a világot, de én ezt gondolom a kérdéssel összefüggésben.

2022. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A képzés talán nem lett rosszabb, de nagyon megváltozott minden.

A Szomszédokban jellemzően kiváló színészek játszottak. Sokan nézték, de én anno is birzalmasan blőd hülyeségnek tartottam. Nagy kihívás lehetett elfogadható szinten játszani.

A Barátok köztben már csak harmadik vonalbeli ripacsok között alig fordult elő jó színész.

Ma már semmi sem kell. Lásd pl. ÉNB. De ha valaki manapság műsorban szerepel, az már művész.

Iparrá vált a tartalomgyártás. Egy szempont van csak: el lehet adni tampont közben, vagy nem lehet.

2022. máj. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!