Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell térképet olvasni?

Hogy kell térképet olvasni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 19:52
1 2
 1/12 Kólauborkával ***** válasza:
84%
Nem nevezem magamat “profi hozzáértönek”, de azon te tájolod be magadat, elöször megsaccolod hol vagy, az iránytü segítsègèvel kinézel egy irányt és mész, majd megint megsaccolod hol vagy, nálam így müködött, nem tévedtem el még ha nem is centire pontosan határoztam meg a helyzetemet.
2022. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Melyiket?

Turista? Repólési? Autuatlasz? Online térkép?

2022. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A jelmagyarázat értelmezésével és tájékozódási pontok beazonosításának segítségével.
2022. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként tényleg nem mindegy, hogy milyen térképpel van dolga az embernek, mert nálam felejtősek a bkk színvonalú "térképek" (a példa kedvéért), ahol háromezred rangú, hogy a megállók milyen sorrendben követik egymást és merre felé vannak a városban szemben azzal, hogy az amorf "amőba" minél több reklámmal legyen teleb@szva! A Metrókon pl. ilyen hányások vannak.
2022. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Térképet olvasni főleg turistatérképet szoktak, másfajtával kapcsolatban meg nem hallottam, nem olvastam.

Annak megtanítása viszont nem ez az alkalmas hely.

Szintvonalak, lejtőszög, jelölésrendszer, domborzatárnyékolás, léptékskála stb., ez néhány hetes elméleti, és több hónapos gyakorlati képzés után lesz meg. Persze nem szükséges tanfolyam, de nem úgy megy, hogy most pár szóban leírjuk, és mehetsz neki az erődnek-mezőnek.

2022. jún. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A legnagyobb buli polgári képesítésű személyként katonai térképen eligazodni! :)
2022. jún. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
6. Mesélj nekem erről. Azon túl, hogy vaktérkép, aránylag kis terület részletes domborzati térképe, mi nehézség van rajta a turistatérképhez képest? Mindkettőt jól ismerem, lehet ezért nem tűnik nekem fel, hogy egyik nehezebben kezelhető lenne, mint a másik.
2022. jún. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A katonai a legrészletesebb. Ha betájolod magad, hogy hol vagy, akkor már könnyű aszerint menni, tájékozódni a továbbiakban.

Hányadikos vagy, hogy ezt még nem tanultátok az iskolában?

2022. jún. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8. Tőlem kérdezed, azaz a 7.-től?

Kérlek szépen én 64-72 között jártam általánsoban. Egyébként aranyjelvényes túravezető vagyok három évtizede. Sok katonai térképet használtam már. És te?

2022. jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyetemen kaptam katonai kiképzést is, 6 szemeszteren át (külföldön). Voltak egyhetes blokkgyakorlataink és egy havi kaszárnyaszolgálat. Amikor tényleges katonaidőmet szolgáltam tisztté avattak így szereltem le. Amikor 60éves lettem századosként kaptam meg az obsitot.

A #8 alatti válaszom teljes mértékben a kérdezőn ek szólt. Neki írtam, hogy a katonai térkép sokkal részletesebb és csodálkoztam azon, hogy még nem tanult térképolvasást az iskolában.

Félreértetted a válaszom, kedves #9-es. Nem tehetek róla.

2022. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!