Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itt olyan , aki mostanában...

Van itt olyan , aki mostanában kezdett el igazán spórolni? Tudnátok írni jó ötleteket?

Figyelt kérdés
Folyamatosan drágul minden, és változtatnom kell a szokásaimon, mert kevés a pénzem. Hajat magam festek, biciklivel járok, vannak-e más spórolós ötleteitek?

2022. jún. 8. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Kajával lehet a legtöbbet sporolni.
2022. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nagy élenjárója a "spórolásnak" neves és tapasztalt "politikusunk", Márky-Zay Péter! Ő tud neked hasznos tanácsokat adni az életminőség módszeres rombolására és a leggyorsabban beteljesíthető biztos szellemi, testi leépülésre vonatkozóan. Fordulj hozzá bizalommal! :)
2022. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akvariumpucolo válasza:
Kaja
2022. jún. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es, nem politizálok, és mint láthatod , ez nem is az a kategória. Ha érdemben nem tudsz segíteni, akkor inkább máskor ne is reagálj, mert fölösleges.
2022. jún. 10. 08:45
 5/14 anonim válasza:
100%
Mindenből az olcsóbb termékeket választom, ki kell tapasztalni, hogy mi az ami még elfogadható minőség, de sokkal olcsóbb. Keveset járok boltba, nekem az online nagybevásárlás jött be, nyugodtan át tudom böngészni, hogy minek mennyi a kg ára, mi éri meg jobban, jó akciók vannak, azt kihasználom, nincs fáradtan, éhesen impulzus vásárlás, tényleg csak azt teszem a kosárba, ami szükséges. Itthon sütöm a kenyeret, jóval olcsóbb, kiadósabb, és tovább friss marad. És próbálom írni, a kiadásokat, mert úgy látom igazán, hogy mennyit költöttem.
2022. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Én is le írom, hogyan szoktam spórolni. Az ötletet több külföldi oldalról szedtem össze, és kezdtem el a gyakorlatba.


1. Nem árulok el nagy titkot azzal, hogy az élelmiszeren lehet a legtöbbet spórolni, de úgy hogy ne menjen az egészségünk rovására.

Több helyen szoktam vásárolni, Aldi, Lidl, Spar stb.. itt is nézem az akciókat és hogy az egészséges is legyen, meg tápláló is.

A zöldségek és gyümölcsöket, otthon szoktam meg termelni a kertben. Már ezzel rengeteget tudok, spórolni. Van egy 10.000 literes műanyag tartály és abba szoktam össze gyűjteni az eső vizet, és azzal szoktam öntözni.


2. Mivel közel lakok a városhoz, szinte belvároshoz, így minden közel van. A munka helyem is. Az autómat már lassan 3 éve eladtam, így az arra el költött pénzt, is meg tudom spórolni.

Kerékpárral járok minden hova, a téli idő szakokban meg busszal.

Néha kicsit kényelmetlen, de hozzá lehet szokni.


3. A ruháimnak egy részét, túrkálóba szoktam venni. Nincsen ebbe semmi szégyellni való. A másik részét, meg különböző helyeken új onnan, de elég olcsón, itt is nézzem az akciókat.


4. Káros szenvedélyem nincsen. Nem dohányzok, nem iszok alkoholt, és nem éllek kábítószerekkel.


5. A bevételemet és kiadásaimat, mindig fel írom egy papírra, szó szerint mindent írok, a legkisebb dolgot is. Ezzel át tekinthetővé válnak a kiadásaid. És látni fogod, hogy min tudsz még spórolni.


6. A telefon előfizetésem, havonta 8990 ft ebben benne van egy korlátlan internet hozzá férés.

Az otthoni csomagot át alakítottam, úgy hogy abban csak a vezetékes internet van. Kábel tv és telefonra, nincsen szükségem. Nem is hiányzik.


7. Egy év alatt ezekkel a módszerekkel, sikerült meg spórolnom. Közel 6.5 millió forintot.


8. 2018 eleje óta élek így. És arra jöttem rá, hogy boldogabb vagyok, mint előtte.

2022. jún. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm! Utolsó, sokat segítettél.
2022. jún. 13. 08:11
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk ha havi egymillió forintot félreteszel, akkor fogalmam sincs, minek veszel turkált ruhákat meg írod fel az utolsó automatás csokiszeletet is. Nettó fillérbszás.
2022. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8-as, nem olvastad elég figyelmesen a válaszokat, senki sem írta, hogy havi egymilliót félretesz.
2022. jún. 21. 10:18
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Havi 500 fölött írt, igaz.
2022. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!