Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vásároltam autót, most nézi a...

Vásároltam autót, most nézi a szerelő. lehet van rá esély hogy olyan hibája van ( nagyobb motor egyébb ) amit nem közölt az eladó. ilyenkor mi a tehendő, van rá valami jogszabály és mód hogy tudjak tenni az eladó ellen valamit?

Figyelt kérdés
adásvételi van, még nem irtam át! papirba bele irtuk rejtett hibák nincsenek.

2022. jún. 9. 17:51
 1/7 veterán vas ***** válasza:
79%

Előbb megvetted aztán nézeted a szerelővel???

(fordítva jobb lett volna)

2022. jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kocsi használatban,szerkezetileg, motorikusan (látszat,halás) midenben fasza volt, kisebb hibák jelentkeztek csak. ezért hoztam el.
2022. jún. 9. 18:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban megkeresheted az eladót, és próbálhatod rávenni a szerinted jó megoldásra.

Ha nem tudtok megegyezni, akkor marad a peres eljárás.


A nagyobb motorral gondolom az a baj, hogy nem lett hatóság által engedélyeztetve, és a nyilvántartásban, okmányokban módosítva.

Ha így van, ez olyan eset, ami az előzetes eredetiségvizsgálatnál kiderült volna, nem felelt volna meg, és egyszerűen nem vetted volna meg az autót. Ilyen célból hozták a jogszabályi kötelezettséget, hogy védje a venni szándékozót jogilag meg nem felelő jármű, járműokmány esetén; az is a címe, hogy előzetes eredetiségvizsgálat, vagyis, vásárlás előtt kéne végeztetni. A gyakorlatban szinte kizárólag a vevő végezteti, vásárlás után. Ez már hazárdjáték, ráadásul jelentős gondokkal jár, ha baj van, és az eladó nem együttműködő. A jogszabály nem tiltja, hogy bárki lemondjon az általa kínált védelemről. Aztán lehet érdeklődni pl. a Gy. K.-n, hogy most mit lehet tenni?

2022. jún. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:
100%

"nagyobb motor"?

Amennyiben nincs a forgalmiban bejegyezve, az bizony nem hiba, hanem az eladó sumáksága és a vásárló figyelmetlensége.

2022. jún. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Férre értettetek és rosszul irtam, elnézést nagyobb motor gond ( hengerfej, eszi az olajat és olyan gondok ami a motorral lehet ) én erre gondoltam !
2022. jún. 9. 18:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Az adásvételire rá van írva hogy nincsenek rejtett hibák. Innentől kezdve nem tudsz mit tenni. Gondolkozni kellett volna, és előbb átnézetni mielőtt megveszed..
2022. jún. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Eleve vissza van tekerve . Komoly autos ismeretek nelkul ne! Elotte min 2 evig atragni . Susuki , fiat , francia , soha ! Tudom mert ott gurcoltem 7 evig .
2023. febr. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!