Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akkumulátor pólusai (így...

Akkumulátor pólusai (így múködik?)

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy rövid kérdésem!

Az lenne, hogy egy akkumulátornak a feszültsége vagy potenciálkülönbsége kb. 12V. Ez mit is jelent pontosan, hogy a potenciálkülönbsége kb. 12V?


Azt jelenti, hogy a pozitív oldal 12V-os potenciálon helyezkedik, a negatív pólus meg 0V-os potenciálon van? Jól tudom? Ha nem akkor kérlek segítsetek ki!


Köszönöm!



2022. jún. 9. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen igen.

De ez, hogy mi a 0V, ez megegyezés kérdése. Ha azt mondjuk, hogy a pozitív a 0 V, akkor a negatívunk a -12V. Vagy sorba kötünk kettő, a közepét kinevezzük nullának, akkor van +-12V szimmetrikus feszünk.


Ennek ellenére az terjedt el, hogy a negatívot a vázra kötjük, és azt nulla v-nak vesszük.


Pontosan megfogalmazva a potenciál mindig egy szint egy referenciához képest, amit nullának nevezünk, a feszültség pedig két potenciál különbsége.

2022. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

“ sorba kötünk kettő”


Akksira gondoltam, 12V.

2022. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"a negatívot a vázra kötjük, és azt nulla v-nak vesszük"


Ezt le tudnád írni egy kicsit érthetőbben? A vázra kötjük részét nem vágom.

2022. jún. 9. 18:57
 4/6 anonim ***** válasza:
3 járműveknél gondoltam. Ha megnézel egy autóakksit, a negatív mindig rövid úton a karosszériára megy. Vagy motornál ugyenez a vázz.
2022. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
..zal.
2022. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja értem köszönöm! Leesett, köszi!! :)
2022. jún. 9. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!