Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A sok gitározástól nagyon...

A sok gitározástól nagyon fekete és levált a középső újjamon a bőr és kicsit a többi újjamon is mit kellene csinálni hogy újra a régi legyen?

Figyelt kérdés

2022. jún. 9. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Mármint a bal kezed ujja hegyén, vagy a jobb kezedről kppott le?


Előbbi esetben ez normális, ki kell alakulni a bőrkeményedéseknek. Kb egy hónapig ha nem gitározol, akkor már nem fog látszani a nyoma.


Ha a jobb kezednél van ez, akkor használj pengetőt vagy növessz körmöt.

2022. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom:


[link]

2022. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen a bal kezem hegyéről gitározok lassan egy éve elég erős már az ujjam de most annyitt gitároztam hogy nagyon feketék lettek és leváltak
2022. jún. 9. 20:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vacak a húr, fog az anyaga. Használj bevonatos húrokat. Jobb játékérzet, nagyobb élettartam, nem fog, nagy eséllyel szét sem szedi a kezed. A sok gitározástól nem szabad, hogy bajod legyen. A rossz húron kívül még az is lehet, hogy a hangszer rosszul van beállítva, nagy erőkifejtésre kényszerít. Magas húrállás, rossz nyakbeállítás, stb. Ha neked ér annyit, vidd el hangszerészhez. Ha nem, akkor YT-ról tanítsd ki magad és állítsd be. Ilyen jellegű tudásra úgyis szüksége van bármelyik gitárosnak. Még akkor is, ha rendszeresen hangszerésszel végezteti még a húrozást is.
2022. jún. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet a húr is vacak, de pl én az ujjaimra varrásban használ ujjra húzható fémlapocskákat használok.

Nem akarom, hogy bekeményedjenek ujjaim, mivel nagyon precíz alkotói munkát végzek, ahova puha és érzékeny ujjbegyek nélkülözhetetlenek.

2022. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha folytatod a rendszeres gitározást, a szervezet rugalmasan fog alkalmazkodni az igénybevételhez. Éveken keresztül basszus gitároztam, - naponta több órás gyakorlással! Nagyjából három év kellett - nekem - ahhoz, hogy az ujjaimon a bőr az igénybevételhez igazodva fejlődjön. Vastagabb, de puha lesz idővel a bőr az ujjaidon, csak használni kell azokat rendszeresen!
2022. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom szerintem nem vacak a húr mert a legjobb Ernie Ball húrok vannak rajta Ernie Ball Regular a nyomás is jól bevan álitva a gitáron csak kicsit feketék a húrok
2022. jún. 10. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!