Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki használt már akvarell...

Aki használt már akvarell ceruzát, kinek melyik fajta vált be?

Figyelt kérdés

2022. jún. 15. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Amelyik szépen fog, nem karcol, szépek a színei, jól alakul festékké. Márkát tekintve nekem teljesen mindegy. Vettem már olcsó Lidl-st, ami mégis klassz volt, de drága márkásat is, ami végül nem tetszett.

Ha mindenáron márkát kell mondani, akkor Faber-Castell. Ebből nekem van az olcsóbb (mondhatjuk junior verzió, habár nincs így nevesítve) és kaptam ajándékba a családomtól Albrecht Dürer készletet is. Utóbbinak élénkebbek a színei, puhább a ceruza. Ezt csak akkor használom, ha már egy "begyakorlottabb" alkotást készítek. Illetve, ha olyat, amit szerintem nem tudna az olcsóbb produkálni. (ezt nehéz elmondani, ez saját, egyéni tapasztalat alapján dől el) Ill. van még egy döntő helyzet, amikor csak ebből van olyan szín, ami éppen kell. :-)

Elektromos hegyezők, hajlamosak letörni az akvarell ceruzabelet, jobb hagyományos kézivel hegyezni. Esetleg, kombinálni, azaz kivenni a gépből, mielőtt végezne és kézivel befejezni.

Kedvelem a Faber-Castell és a Derwent márkát, legtöbb alkotós termékem ezekből van, a hegyezők is.

Akvarell festék esetén Sakura Koi, Derwent, Pannoncolor. (ezeknél száradás után mindegyik vízálló)


Tipp:

A gumiarábikum vizes oldatával növeli tudod az akvarell festék fényét, és csökkenteni tudod a terülését, mivel sűríti a festéket.


Maszkoló folyadékkal a festőfelületet tudod ideiglenesen kitakarni amikor akvarellel festesz. Ennek nagy hasznát veszed majd amikor úgy akarsz festeni hogy a képed egyes részeit ne fogja be a festék.


Az akvarellfesték felhordásához a marhafülszőr ecsetet, a mókusszőr ecsetet és a póniszőr ecsetet ajánlom.


Maszkoló más néven takarószalaggal rögzítsd a rajztábládhoz a papírt, mert így meg tudod előzni hogy festés közben a papír hullámosodjon.


Kész alkotáson nem árt használni fixáló sprayt. (akár ceruzarajz, akár szénrajz, akár akvarell) Régen volt, aki hajakkal fújta le, vigyázat, az idővel besárgul, elöregedik!

2022. júl. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! 😀
2022. aug. 26. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!