Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tud bárki is külföldről...

Tud bárki is külföldről bármit kezdeni a személyigazolvány scannelt képével?

Figyelt kérdés
Külföldi lakásbérlés miatt vettük fel a kapcsolatot egy emberrel, aki (egyébként nem szokatlanul) kérte hogy küldjük el a scannelt ID cardot, telefonszámunkat. Újból mondom, Svájca ezt majdnem mindenhol kérik ahhoz hogy külföldiként lakást tudj bérelni, sőt sokkal több infót is elvárnak. Azt viszont biztosan tudjuk, hogy egy csaló próbálkozott be az Airbnb-n keresztül pénzt kicsalni tőlünk. Banki adatokat, ilyesmit nem adtunk meg természetesen, és nem is folytattuk a vele való beszélgetést, az általa küldött linket meg főleg nem nyitottuk meg. A kérdés az tehát, hogy ennyi személyes információval: Copy of ID, és telefonszám tud e bármit tenni külföldiként? (Az nyilván való hogy nem az információszerzés az elsődleges célja hanem a pénz kicsalása) A válaszokat előre is köszönöm!

2022. jún. 17. 09:15
 1/1 anonim válasza:

Úristen, én is ijesztően hasonlóan jártam 2023 decemberében!!!

HIVATALOS lakás kereső oldalon találtuk a hirdetést, felvettük a kapcsolatot az emberrel.Elég sokat beszéltünk vele, részletesen beszélt a fizetésről, a helyről. Lecsekkoltuk google maps-en is, valós hely volt. Végül kért adatokat, tőlem személyit kapott és lakcímet, mást nem.

Küldött a szerződésről linket (már itt kellett volna furcsának lennie, mert egy szerződéshez miért küld linket?) ami nem működött. Majd kaptunk a hivatalos oldaltól egy hivatalos emailt, hogy a hirdető egy csaló, szakítsuk meg vele a kapcsolatot. Ennek ellenére kaptunk még egy linket, ami egy MEGHAMISÍTOTT airbnb oldal volt. Első ránézésre fel se tűnt volna, de azért voltak neki hiányosságai. Várta volna, hogy küldjük a pénzt, de nyilván nem kapott semmit.

Annak ellenére, hogy én még a hivatalos oldalon, a regisztrációnál sem a hivatalos email címemet adtam meg, pár napra rá kaptam egy scam levelet. És ismerősem, akiknek elküldtem a linket, hogy nézzenek rá, ők scam sms-ket kaptak.

2-szer is jártam rendőrségen, nem csináltak semmit. Bankban azonnal letiltattam a kártyámat. Azóta hálistennek nem történt semmi, a telefonszámomat és banki adataimat nem tudták kideríteni.

Azt a tájékoztatást kaptam, hogy amennyiben visszaélés történik személyivel, vagy a hivatal fog automatikusan feljelentést tenni, vagy ha van bizonyítékod visszaélésre, te is tudsz feljelentést tenni. Én esetemben nem kaptak pénzt, nincs bizonyíték visszaélésre, így nem vették fel az ügyemet. Illetve állítólag csak személyivel nem tud mit kezdeni. ,,csak" felveheti a személyazonosságodat. mi is kaptunk tőle egy hamis/lopott személyit.

jan. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!