Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Taxi hívás, hogy működik?

Taxi hívás, hogy működik?

Figyelt kérdés
Milyen messze jön ki egy taxis? Mindig az adott városban élő taxist vagy ha faluba vagyok akkor a legközelebb lévő városban élő taxist kell hívni?:D sose mentem még taxival
2022. jún. 19. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te gondod, diszpécser osztja a hívásokat.
2022. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megnézni a taxitársaságok weboldalait. Ha van a lakóhelyeden, akkor azt. Az teljesen mindegy, hol él a járművezető. Esetleg egyszemélyes, vagy kevés embert foglalkoztató magáncégnél lehet csak jelentősége. De ezeket nem ajánlom.

Vidékre nem mindegyik cég vállal fuvart, a tarifák, és díjszámítás sem egységes (úgy tudom). Budapest kivétel, itt helyi rendelet szabályozza a díjakat.

Ha találtál egy céget, akkor jó, ha előre tájékozódsz a lehetőségről.

Amennyiben időpontra kell menned (pl. el kell érned repülőt stb.), akkor érdemes előre megrendelni.

Települések közötti fuvarnál gyakori, hogy az oda-vissza utat ki kell fizetni. Utóbbin a kocsi üres futását kell érteni.

Mondjuk debreceni taxit kérsz Szegedre, Pécsre akarsz menni vele, akkor nem csak a Szeged-Pécs utat, de a Pécs-Debrecent is fizetned kell.

(De még az is lehet, hogy a Debrecen-Szeged szakaszt is.)

A tarifa háromféle tételből áll. Alapdíj. Ez fix, és mindenképpen fizetni kell. A távolság szerinti és a percidő. Amikor bármely okból áll veled az autó, akkor a múló idő arányában számol.

2022. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Felhívod a fuvarcéget, aztán ha szerencséd van, felveszi néhány fényév után valaki a telefont és közi veled, hogy nincs szabad kocsi. Manapság ez a menő!
2022. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!