Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A petárdánál a dörzsfejesnél...

A petárdánál a dörzsfejesnél miért van félig üres a cső?

Figyelt kérdés
Láttam a kanócosnál teli van!A dörzsfejesnél csak a felénél kel megtölteni a port meg a gipszet?
2022. jún. 23. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:

A pirotechnikai eszközök nagyrésze kitömött vacak. Nem értem miért veszel ilyet amikor kapni gyújtózsinórost? Több országban csak gyújtószálas petárdát kapsz mert a dörzsfejes petárdákat kivonták a forgalomból mivel veszélyesek voltak. Amit én vettem 100 db os zöld petárdát az gyújtószálas volt. Nem MO-n élek, de nálunk csak gyújtózsinórost kapni, az összes dörzsfejes petárdát kivonták. Van egy mennyiségi határ a hatóanyagból amit belerakatnak. F2 nél max 0,3g, P1 nél van 0,5g amit nehéz beszerezni és brutális, 21 éves kor alatt oda sem adják. Ugyan olyan zöld csak nem F2 kategória hanem P1. Mint a Bufalo zöld fehér piros dobozban, vagy a Special Pirat 20 db-os, Explosive III, 0,5g hatóanyag van bennük, háromszor drágábbak mint a kínai zöld de minőségben is ekkora az eltérés. F3 és P1 kategóriában amiben ennél több van pl 5g os petárdák ott sokkal gyengébb hatóanyagot használnak. Meg van az is szabva hogy milyen hangos lehet maximum.


Ilyen a P1 es petárda: https://www.youtube.com/watch?v=7lvTPH6OTDI


Én csak gyújtószálast veszek mint a Bufalo, Explosive 3.


Ilyet: https://www.youtube.com/watch?v=5kWSVwCGkiA


0,5 grammos határig a brutális erős hatóanyagot használják. A felett gyengébb a hatóanyag.

2022. jún. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyat keress hogy P1-P2 kategória kb 0,5g hatóanyag/db és a hangerősség 120dBA@23m méter. A legütősebb amit kapsz és nincs lebutítva a hatóanyag. Hatalmas nagyot villanak és iszonyatos éles erős hangjuk van. A zöld F2 es pirat légypiszok hozzá képest. A P2 kategóriában a tuti. Ezeket csak internetről lehet nagy nehezen beszerezni. A kínai zöld hozzá képest gagyi, az 1 grammos és nagyobb méretben meg már nem az a bitang erős hatóanyag van. Nagyon fontos a kategória F2 kategóriában ilyet nem kapsz.
2022. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3 gramm feketelőpor az már óriásit robanna?
2022. jún. 30. 01:09
 4/7 A kérdező kommentje:
A feketelőpor nagyobbat szól mint a rendes szürke?
2022. jún. 30. 01:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Bele se fogjál. Szürke lőpor nem létezik és gagyi lenne. Egy valamiből tudnád megcsinálni ahhoz kálium perklorát, 3-4 mikronos Dark alumínium valamint antimon triszulfid vagy kén kellene hozzá. Minden más gagyi lenne. Az viszont annyira brutális hogy gyári petárdát utána már nem vennéd meg. Szakmabeliektől tudom hogy nincs rá alternatíva erőben. A leg brutálissab zöld dörfejes petárdákba használják. Nagyon nehezen oldható meg, de vannak akik csinálják. Az a szürke por amiről beszélsz. Nagyon erős vakitó fénye van és brutális hangja. Ki van zárva hogy azt 0,5 grammnál nagyobb petárdába gyárilag belerakják. Egy 3 grammos petárdába az olyan hogy egyik gyártó sem gyárthatna le olyan erejú petárdát. Az első válasznál említett P1 es petárdáknál is erősebb és fényesebb. Ha kálium perklorát helyett mást használaz az vagy gagyi lesz, vagy veszélyes ezt biztos gyakorlott szakmabeli forrásoktól tudom. Ha ezt megtudod oldani olyan petárdákat tudsz összerakni amit egyik gyártó sem gyártana le annyira hangos és brutális erős fénye van. A kicsi brutálisan erős fényes petárdákba rakják a gyártók.
2022. jún. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Veszel 7 mikron alatti German Dark alumíniumot mindegy milyet és gyújtózsínórt. Veszel kálisót és egy MMO anódot Ebayről ebből csinálasz kálium klorátot. Ez annyiból áll hogy elektrolizállod meg kicsi sósavat adsz az oldathoz naponta. 1 héttel késöbb kicsapódik az egész kálisó átalakul klorátra ami mind kicsapódik. Ebből mindegy mennyit raksz bele akkorát szól és villan hogy az brutális! A kinai petárdákba ezt használják. Ha nem raksz bele ként vagy magnéziumot akkor nem lesz vele gond.
2022. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A villanópor erősebb mint a feketelőpor. Ok h a kisebb petárdákba arányosan erősebb az anyag,de azért egy dumbum 5g akármelyik bufalot vagy p1 0,5g petárdát megeszi reggelire. Most mindegy hogy a 10x annyi hatóanyag miatt,de akkoris erősebb és öblösebb. Régen sima f3-ba lehetett kapni szlovák konténerekben original dumbum-ot,az is 5g volt. Most már összekutyulták,lebutították a dolgokat,a régi 3g viper1-ben már csak 0.5g flash van. Régen az f3 felső határa 18g! volt,afölött volt csak f4 ami ugye hivatalosan engedélyköteles volt.(persze nem lehetetlen beszerezni...😏) de akkoris,most meg 1g körül azt hiszem,de lehet csak 0.5,tiszta szégyen... persze az áruk ugyanannyi... az új dumbum 5g már f4 nek számít,az új p1 p2 stb...kategorizáláshoz már nem értek,de nem is igazán számít mert ugyanúgy megvan a "szokásos" xD
2022. dec. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!