Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki megszerzni az ip...

Ha valaki megszerzni az ip címem, és elkezdi írogatni a lakcímem, bűncselemény?

Figyelt kérdés
A discord szerveremre belépett valaki, elkezdett nekem kínálgatni egy botot, hogy az majd megvédi a szervert. Megírtam neki hogy nem vagyok hülye és nem hiszem el, tiltottam. Majd ketten írtak a szerver tagjai közül, hogy privátban írt nekik, és leírta nekik az ip címüket, amit nem tudjuk hogyan szerzett meg. Ezután más csak egy lépés volt, hogy megtudja a lakcímüket, majd irogasson hogy küld nekik pizzát, meg ilyen hülységek. A kérdésem az, hogy ez bűncselekménynek minősül amit csinál?

2022. jún. 25. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
IP cimbol nem derul ki a lakcim, es itt a sztorinak vege is van.
2022. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az IP-cím ismerete nem bűncselekmény, az egy nyilvános adat, szinte bárki hozzáférhet. Azonban ha azt esetleg "információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve" szerzi meg, vétség vagy akár bűncselekmény is lehet.

Kérdés persze, hogy ezt te hogyan tudnád bizonyítani, hiszen az európai jogrendben az nem működik, hogy te azt mondod XY ezt meg azt tette, bizonyítsa be ő, hogy nem.

Az pedig egyértelmű, hogy ahogy előttem is írták, lakcímedhez, egyéb személyes adatodhoz nem férhet hozzá. Ilyenekhez csak hatóságnak van hozzáférése, ha pedig valaki betöltött munkakörének, pozíciójának kihasználásával mégis jogosulatlanul hozzáférne ilyenekhez, nem lenne olyan ostoba, hogy ezt így nyilvánosságra hozza, hiszen elég sok évet kockáztatna, és nem a Maldív-szigeteken.

2022. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Pizzát küldeni valakinek nem bűncselekmény. Én örülnék neki, sőt, ha valaki szeretne nekem küldeni akkor én magam mondanám meg neki az IP címem.


A sonka-gombásat szeretem, 192.168.0.12.

2022. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De hármas bakker ne privát IP-t adjál meg hanem publikusat. A priváttal legfeljebb lakáson belül tudsz pizzát rendelni.
2022. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
De a lakáson belülre szeretném a pizzát.
2022. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne légy már ilyen egybites. A privát IP-ddel csak a privát hálózatodon vagy megtalálható. Ha otthon van pizzéria, nekik elég lesz a privát IP-d. Ha lakáson kívülRŐL akarsz rendelni, akkor ahhoz, hoyg megtaláljanak, kell a publikus IP-d.

Nem vagy te hülyegyerek, érted, miről beszélek, csak félsz, hogy tényleg megtalálnak a mockosz kisz ípécímed alapján.

2022. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
#6: Te ugye az Ip Man című filmről is csalódottan jöttél ki mert nem volt benne packet loss és még csak nem is pingeltek meg benne senkit?
2022. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Igazából be sem mentem rá, mert nem süllyedek ilyen mély szellemi fertőbe.
2022. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!