Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Út melletti fűkaszáláshoz...

Darklord88 kérdése:

Út melletti fűkaszáláshoz elég egy ilyesmi málha ami rikító színű vagy a láthatósági mellény emellé is kell?

Figyelt kérdés
[link]
2022. jún. 27. 14:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Fényvisszaverő mellényt (ruházatot) – ha jogszabályi kötelezettségre gondolsz – csak lakott területen kívüli út úttestjén, leállósávján, útpadkáján tartózkodó gyalogosnak/személynek éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén kell viselnie.

Ha lakott területen kívül kaszálsz is az úttest mellet, akkor sem gondolom, hogy ilyen időszakban teszed.


Egyébként, a belátásodra van bízva.


Lehet, hogy csak szerencséjük volt eddig, de a faluban a közmunkások sötétkék munkásruhában, fekete heveder használatával végzik az úttest mellett is a kaszálást; baj nem történt.


Mivel a gaz gyorsabban burjánzik, mint amilyen időközönként kaszálnak, közben én szoktam megtenni az ingatlanunk előtt, a csapadékvízelvezető árok és az úttest széle közt is. Autós láthatósági mellényt szoktam felvenni; nappal a fényvisszaverő tulajdonsága nem igen érvényesül, de rikító a színe.

Az oldalamon haladó forgalommal szemben, azt figyelve szoktam óvatoskodni. Ha jön valami, akkor a kaszát az árok fölé tartom, és amennyire lehet, az árok szélére húzódom. Akkor is, ha nem különös tekintélyt parancsoló autóbusz, teherautó jön. Nem tudom, hogy a félrehúzódásom-e az oka, de többnyire nem szoktak beljebb húzódni. Még sose volt kedvem kipróbálni, hogy mennyire érintene meg a halál szele, ha az úttest széléhez közel dolgoznék tovább.

2022. jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!