Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a kéregetők...

Miért van az, hogy a kéregetők jellemzően leépült, koszos, olcsó ruhás férfiak?

Figyelt kérdés

Biztos megvan a jelenet, amelyben megszólít valaki a vasútállomáson, hogy pénz kellene neki, mert (...).


Ilyenkor miért van az, hogy szinte mindig láthatóan szegény az illető, gyakran kisebbségi, és gyakorlatilag mindig férfi?


Nők miért nem kéregetnek?

Valamint külsőre igényesebb férfiak vagy nők miért nem kérnek pénzt vonatjegyre?

Külsőre igényesebb embernek szívesebben adnál pénzt ilyen helyzetben?


A kérdés amúgy abból merült fel, hogy az egyik utazásom után láttam, hogy már csak 300 forint maradt a számlámon. Majdnem én is kéregetésre voltam ítélve.


2022. jún. 27. 19:34
 1/7 anonim válasza:
92%
Tenyleg rejtély, hogy miért nem kiskosztümös, elegáns nők kéregetnek.
2022. jún. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ezt tényleg én sem értem, miért az kéreget akinek nincs pénze.

Figyelem! Szarkazmus!

2022. jún. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem egyszer előfordult hogy nem volt nálam elég apró, jobban mondva lett volna, csak az egyik tíz forintos érme kiesett a kezemből és begurult az automata alá. Ahelyett hogy kipiszkáltam volna a koszból, megfordultam és az éppen mögöttem elhaladó embertől megkérdeztem, hogy ki tudna segíteni 10 Ft-al? Nem mondott nemet. Nő vagyok és normális ruházatban voltam.


De a témához visszatérve én egyre többször látok nőket kéregetni, akiken látható hogy kényszerítve vannak. Szóval nem igaz hogy csak a hajléktalan vagy olcsó ruhás férfiak kéregetnek.

2022. jún. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Mert általában azok kéregetnek, akiknek nincs pénzük. Ha pedig nincs egy megbízható, stabil jövedelemforrásuk, akkor nehezebben engedhetik meg maguknak például a tisztálkodást, vagy a ruhák vásárlását.
2022. jún. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 CsakAKommenteketJöttemOlvasni válasza:

Aki ápolt és ad a külsejére, az valószínűleg az élet többi dolgára is jobban odafigyel. Pl legyen nála pénz, ha megy valahova. Vagy, ha kell neki, akkor ismerőstől/banktól kér pénzt. Ha kaja kell neki, akkor meg inkább önkormányzathoz megy, mint idegenektől kérjen.

.

Ismertem olyan embert már, aki volt már csöves, de megszervezte valahogy az életét, hogy ne legyen gáz. Pl pár napig plázában intézte a tisztasági dolgait, meg ingyen wifi-n küldött önéletrajzokat.

Esténként kukázott- szerencsére Pesten azért van "választék" a szemétben.

Aztán beköltözött egy ismerőshöz és ott élt addig, amíg nem lett pénz saját albira.

Ránézésre nem mondtad volna meg, hogy csöves. Egyébként többnyire sétált, ritkán bliccelt a buszon.

Szóval így is lehet " csöveskedni"

.

Ha adsz magadra és tudatosságra törekszel, akkor kisebb az esélye, hogy kéregetned kelljen. És itt tökmindegy, hogy 500 forintos mosott,vasalt ruha vagy 50000forintos mosott, vasalt ruha van-e rajtad.

. Talán mégis a "ruha teszi az embert".

2022. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CsakAKommenteketJöttemOlvasni válasza:

Amúgy kéregetnek sokszor nők is.

Bár ők inkább az utcára táblával kiállós fajták.

Ha meg nem, akkor is 99% hogy a "gyerekek, unokák éhesek"

Szerintem az se gáz, ha ő éhes..csak mondja ki világosan.

2022. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak olcsóruhás gazdagok is...
2022. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!