Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kik szerkesztik a Wikipédiát?

Kik szerkesztik a Wikipédiát?

Figyelt kérdés

Kik csinálhatnak egy dologról vagy egy személyról "fiókot"?

Mert ahogy nézem szinte bárki mert már szinte a leg nevesincs szar emberekről is van.


2010. szept. 20. 15:25
 1/3 M@x ***** válasza:
jól mondod, bárki csinálhatja a wikipédiát!
2010. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 soldierdan ***** válasza:
Bárki. Én pl. a hetedik senki vagyok mégis már vagy 6 szócikket írtam :D
2012. márc. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A wikipédiát önkéntesek szerkesztik, és jellemzően "nevenincs szar emberek" nem kerülhetnek bele. Persze mondjuk van olyan, hogy egy ilyen cikk 11-12 évet is megél a wikin, mert "eltűnik a rengetegben" úgymond, elfeledkeznek róla, a cikk jellemzően pedig még a régi időkben készült, amikor jóval engedékenyebb volt a wiki. Angol és magyar wikin is egyaránt találkoztam már ezzel, nem is egyszer. De ha megtalálják, törlési megbeszélésre viszik, és ha mindenki egyetért abban, hogy nem nevezetes, akkor törlik.


A Wikin amúgy pont van ez az ún. nevezetességi irányelv, amely azt gátolja meg, hogy a nevenincs emberek bekerüljenek. Persze ahhoz képest sok ilyen cikk szokott születni, valszeg azért, mert az illető személyek nem tekintik át az irányelveket, csak az a lényeg, hogy fent legyenek a wikin és kész.

2022. aug. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!