Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez sértésnek számít?

Ez sértésnek számít?

Figyelt kérdés
Ha egy angol valaki azt mondja valakinek hogy buddy az sertés? Mit is jelent ez pontosan? Eddig csak úgy hallottam hogy kiskedvencekre mondják de amikor emberre mondták tök meglepődtem.Ez sértő vagy nem?
2022. jún. 29. 01:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Haver, pajti.

Én még nem hallottam pejoratív értelemben.

2022. jún. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 franciasrac ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sértő, max barátságos
2022. jún. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Annak sértő, aki nem csak haverod akar lenni s rosszúl esik neki ez a megnevezés.


Magyarban is vannak olyanok.

2022. jún. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos kontextusban vagy hangsúllyal mondva lehet sértő szándékú. Általában kisgyerekek játékos, kedveskedő megnevezésére használják, így ha egy idősebb vagy felnőtt embernek mondod szarkasztikusan, azt lehet úgy értelmezni, hogy lealacsonyító, ostobának néző a közlés szándéka. Míg normális hangnemben vagy közeli kapcsolatban lévő között egyáltalán nem. Ennél a kifejezésnél a használt szövegkörnyezet és szituáció erősen befolyásolja a jelentést.
2022. jún. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 3. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!