Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akinek padlásszobája van, és...

Akinek padlásszobája van, és nincs légkondi, hogyan oldják meg, hogy ne főjenek meg?

Figyelt kérdés
Nem folyik, hanem ömlik rólam a víz... Minden egyes tárgy jóval melegebb, mint a tenyerem hőmérséklete. Hiába nyitok ki mindent, hogy huzat legyen, nem használ. Hiába megy a ventilátor, semmit nem ér. Hiába akasztok az ablakba egy paplant, hogy ne süssön be a nap, és sötét legyen. Hiába zuhanyzok le jéghideg vízzel, aztán törölközés nélkül, csurom vizesen meztelenül vagyok, negyed óra múlva már megint megpusztulok! Van bárkinek bármi ötlete? Már lelkileg is megvisel, annyira kellemetlenül érzem magam a bőrömben az iszonyatos forróság miatt!

2022. jún. 29. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ez ilyen. Hoszigeteles kene meg legkondi, azok hianyaban marad a vizes lepedo.
2022. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Épp ma csináltam egyet, csak műanyag dobozból, nem hungarocellből, és PVC csővel nem üdítős flakonnal.

Meglepően hatékony, bár szerintem nálad közvetlen elé kell ülni/feküdni.

[link]

2022. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fehér lepedővel zárd ki a Nap fényét! Tegyél a ventilátor elé egy edénybe hideg vizet és tegyél a vízbe jeget/jégakkut! -Gondoskodj a jég utánpótlásáról is, mert ilyen szélsőséges melegben, hamar kell cserélni, pótolni! Próbálj meg napfényt visszaverő felületet építeni az egyik olyan ablak fölé, amelyet később így ki tudsz nyitni! Légpumpás flakonba tegyél jéghideg vizet - és ha teheted, tegyél bele jégkockát, jégkását is! Ezt ha a hűtőben tárolod, elő tudod venni időközönként és le tudod vele permetezni a párologtatásban megszáradt felületeket vagy magadat. -Tehát konkrétan a fehér lepedőre gondoltam most vagy a lakás huzatos részeire kiterített hideg vizes törölköző(k)re... Ne működtess, égess semmit feleslegesen! Építhetsz belső hőszigetelő, "determináló" réteget és ha meg tudod oldani, keringesd e réteg, illetve tető között a levegőt folyamatosan! Ha van mit beruháznod - és saját tulajdonban laksz, - akkor napelemeket is tehetsz fel a tetőre, - áramot termel és részben megakadályozza azt, hogy a Nap direktben, nagy felületen süthesse a cserepeket. Ezek a viszonylag költséghatékony megoldások - a napelemeket leszámítva. Utóbbiak nagyobb nagyságrendű kiadást generálnak, mint ha légkondicionáló berendezést vásárolnál és telepítenél a lakásban.
2022. jún. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Ablakot csak éjszaka nyissál, nappal a meleg dől befelé. Én kétszintes házban lakok, az emeleten van a szobám, lapos tető, és érezhetően melegebb van fönt mint a földszinten, de én bírom. Pedig a velem egy háztartásban élők jóformán csak a földszinten hajlandóak tartózkodni, a fönti klímát nehezen viselik...
2022. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!