Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ennyire istentelen...

Miért ennyire istentelen nehéz nekem felkelni minden reggel?

Figyelt kérdés
Lassan 29 éves leszek, ha csörög az ébresztő, egyszerűen kinyomom és átfordulok a másik oldalamra. Pl. 6:00-kor csörög, szinte ösztönösen bealszok, majd azon kapom magam, hogy 6:45 is elmúlt, aztán rohanás és kapkodás van mindennel, van, hogy fésülködni és fogat mosni sincs időm reggelenként. Olyan is volt, hogy elaludtam és lekéstem a buszt, utána kirúgtak azonnal. Szóval elég sok munkehelyemet veszítettem már el emiatt. Mindenki mondja hogy ő csak 4-5 órát aludt, vagy alig aludt, mégis fel tudott kelni és itt van. Ők hogyan csinálják? Hogyan változtassam meg magamban ezt az elalvásos dolgot?

2022. júl. 6. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtat én ugyan ez vagyok

Ugyszint e miatt rugtak ki nagyreszbe

Ugyan idobe sikerult beernem munkaba de hiaba van ott a testem ha kozbe meg alszok

Tehat nem tudtam felvenni a munka ritmusat,nem tudtam figyelni es koncentralni sem


Jelenleg sincs munkam, 25 eves vagyok

Picibabammal vagyok itthon,parom dolgozik

2022. júl. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:
65%

- Nézd meg mennyi az alvás szükségleted, pl 7 óra vagy 8.

- Mindig ugyanakkor feküdj le és ugyanakkor kelj. Rááll a szervezet egy idő után, és már csörgés előtt ébredsz.

- Ne használj szundi funkciót. Marhaság. Egy 15 perc szund helyett egyben aludj tovább 15 perccel. A szundi csörgésnek semmi értelme, csak kicseszés, mert hozzászoksz, hogy keléskor MÉG alszol.

- Ha csörög egyből kelj fel és ezt szokjda meg. Állj át rá.

- Ne aludj se túl keveset se túl sokat, mert mindkettő hátrányodra lesz. A sok alvás is!

- Ha nehezen alszol el akkor vacsorára egyél többet, ha nehezen kelsz akkor vacsorára kevesebbet, vagy átlagosan.

2022. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
...és bocsi az elírásokért
2022. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
És ha kicsit előbb ébredsz csörgés nélkül és éber vagy (nem álmos vagy tompa), akkor kelj is fel még frissen. Ha visszaalszol egy fél órára, már kevésbé ébredsz frissen, tompább leszel akkor is ha többet aludtál.
2022. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
100%

TappancsMancs jókat írt, de kiegészíteném. A te bajod, kérdező, a felborult cirkadián ritmus. Ezt itt nem részletezem, utána tud sz nézni, mi az, és miért fontos. Amit tehetsz az ügy érdekében, az meglehetősen sokrétű és szerteágazó. Könyvet lehetne írni róla.

Zanzásítva: Reggel kelj egy fél órával korábban. Igen, korábban! Menj ki a szabadba, az sem baj, ha mozogsz is egy kicsit. Az alacsonyan járó nap fénye dopaminnal tölt fel, a mozgás szerotoninnal, ami estére melatoninná szelídül. Ez egy alvást segítő hormon, amit a mellékvese termel. Ugyanitt termelődik a kortizol is, ami viszont stresszhormon, a melatonin antagonistája, és a mai túlhajszolt világunk nagy rákfenéje. A táplálkozás is lényeges szempont, de ara itt most nem térek ki, mert az már Mikes Kelemen rodostói "vendégeskedése" alatt írt műveit is überelné. Este időben csinálj takarodót, legkésőbb 22 órakor, mert a szervek regenerálódása az éjfél előtti órákban zajlik. Lámpaoltás előtt legalább egy órával már ne gépezz, ne buzeráld a telefont, tévét se nézz, inkább olvass, vagy fejts rejtvényt. (A monitorok hideg kék fénye emeli a kortizolszintet.) Ha fel szoktál ébredni éjjel kettő tájban, az külön történet, írj, és megbeszéljük azt is.

2022. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
*arra itt most nem térek ki
2022. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:

A 22:00 óra szerintem is jó. Max a 23:00. Ja ja.

És kérdező - meg tudod szokni.

2022. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen jársz a munkahelyedre? Lehet, hogy olyat kéne keresned, ahova jó bemenned.
2022. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!