Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az baj ha gyűjtöm a szemetemet...

Az baj ha gyűjtöm a szemetemet a szekrényemben?

Figyelt kérdés
Valamiért nem akarom kidobni a szemetet mert úgy gondolom hogy kell nekem, 2 szekrényem csak azzal van tele és már mindenki azt mondja nekem hogy állljak le ezzel és ne gyűjtsem tovább mert az nem jó. De én meg gyűjtöm őket mert nem tudok leállni vele. Ez baj vagy normális?

#szemét #szekrény #baj #gyűjtés #Gyűjtöm a szemetet a szekrényembe #Nem tudok ezzel leállni
2022. júl. 6. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális.
2022. júl. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mégis milyen "szemét"?
2022. júl. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem, ez nem jó!
2022. júl. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy pszichés betegség. Apámnak is ez van, de neki nincs betegségbelátása ezzel kapcsolatban és szakemberhez menni sem hajlandó. Nála valószínűleg az okozta, hogy nem kapott elég szeretetet a szüleitől.


"A kényszeres gyűjtögetés, más néven patologikus halmozás egy pszichológiai betegség, mely megakadályozza az egyént, hogy használhatatlan, vagy szükségtelen tárgyakat kidobjon. Ezáltal a lakhely olyan mértékben telítődik, hogy normális értelemben lakhatatlanná válik. Gyakran Messie-szindrómának is nevezik, ez a kifejezés a bulvársajtóból a szaknyelvbe is átkerült.[1] Súlyos esetben a lakás szeméttelephez hasonlít. A kényszeres zavarokhoz sorolják."


Érdemes végigolvasni a szócikket:


[link]

2022. júl. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Mit nevezel szemétnek? Üres csoki papírokat és üdítős flakonokat például? Vagyis a szokásos háztartási szemetet? Vagy nem használt egyéb dolgokat?
2022. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erről lekéne szoknod. Egyébként van pár ismerősöm aki szintúgy ezt csinálja. És elég durván
2022. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
100%
Dobd ki a felét. Én is gyűjtöm a dobozokat, zacskókat, ilyesmi. De ha túl sok van, akkor több bajt okoz, mint amennyit megold. Olyankor kiszelektálom és mindenből megtartok 1et
2022. júl. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!