Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki esetleg nem tudja hogy...

Valaki esetleg nem tudja hogy Debrecenben ki lenne a legalkalmasabb norvég nyelvet tanítani? Megszeretném tanulni nagyjábol társalgási szinten.

Figyelt kérdés

2022. júl. 6. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi lennék. Csak én Budapest viszonylatában lennék kíváncsi.
2022. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szia! Bár Debrecenben sajnos nem ismerek senkit, én vállalok norvég nyelv oktatást online (jelenleg Norvégiában vagyok ugyanis). Amúgy Budapesten vagyok az idő nagy részében, úgyhogy ez valamennyire az előttem lévőnek is szól :D
2022. júl. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves 2-es válasz író! Én voltam az első válaszíró. És igen, engem is érdekelne a norvég nyelv. És a Norvégból is a Bokmál érdekelne jobban.
2022. júl. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy elneztem a tarifakat nem nagyon eri meg a tanar, foleg hogy 90% betanulta az egeszet vagyis ha eszakra tevedne azt se tudna mit gagyognak az ottaniak es azok se ertenek ot a “hivatalos” osloi beszedevel meg szavaival :D


Inkabb fizess elo egy eves duolingora es nyomjad azt, ha nem tudsz angolul es/vagy nemetul akkor igyis ugyis baromi sok ido lesz megtanulni :D

2022. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es Válszíró! Le kelletett pontozzalak! Mert a kérdező nem az angol és nem is a német nyelvre volt kíváncsi, hanem a norvégra. Ráadásul a duolingo-n csak német és angol nyelvtanfolyam van. A duolingo-n nincs norvég nyelvtanfolyam.
2022. júl. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

már hogy ne lenne norvég? Ja, aki magyar-norvégot akar annak nincs. Norvég-angol az van. És amúgy ha lenne egy kis ész is a fejecskédben akkor rájöttél volna miért írtam az angol-németet, mert szinte annak a keveréke a norvég nyelv, vagyis ha tudod mind a kettőt könnyű a norvég, ha csak az egyiket akkor is előrébb vagy, ha meg egyiket se akkor szívás. Ma is tanultál valamit, de úgy látom még bőven nem eleget :D


De akkor ott a "Fun easy learn" app, abban van norvég-magyar tanfolyam, ingyenesen is teljesen használható.

2022. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

4-es válaszoló nem tudom, hol jár, lehet, tanult norvégot vagy akár tud is, de sajnálom, hogy ezek a tapasztalatai. Bár a tanár nincs ingyen, a duolingo meg ingyen is elérhető, ez az effektivitáson is meglátszik. Nem igazán értelmezhető számomra a duolingo és a nyelvtanfolyam egy szintre helyezése. Bár valamennyi szókincset és frázist el lehet duolingoval sajátítani, ezek elég egyoldalúak (nagyon sokszor hibásak is), a tudás többnyire passzív marad, a verbális képességeket egyáltalán nem fejleszti, semmilyen magyarázattal nem szolgál, ha hibát követünk el, és az alapfokot is éppen hogy el lehet vele sajátítani. Ezért még fizetni is (ami nem kevés) bődületes ostobaság. Kezdeni el lehet vele kezdeni, de nem lehet vele egyről a kettőre jutni. Ha már használt duolingot, ezt tudnia kéne. A "betanulás" szó továbbá nem világos, mit jelöl pontosan a fenti kontextusban. Oka van annak, hogy az oslói dialektus és a bokmål az elsődleges ha norvég nyelvtanulásról van szó. Ezt az írott standardot használja a lakosság 90%-a, és ezzel a nyelvi variációval találkozhatunk leggyakrabban az országon belül. Személyes érdeklődés esetén, vagy ha valaki tudja már, hol szeretne kikötni Norvégián belül, érdemes más, helyi nyelvi variációk után is nézni és hallgatni is őket, ez kétségtelen. Az oslóit pedig szinte mindenhol megértik, míg a nordmøreit például, akármennyire is szépen hangzik, nem feltétlen. Továbbá nem fog valaki nordnorskot beszélni csak azért, mert éppen ott van, ezt a norvégok sem csinálják, úgyhogy beszéljen csak oslóit nyugodtan ott ahol van. Aki pedig elégtelen norvég tudással vállal norvég tanítást, arról szerintem elég hamar kiderül, hogy nem kompetens ebben.


A stílusa erősen kifogásolható, a segítő szándékot viszont köszönjük:)

2022. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!