Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valakit ráèbreszt...

Hogyan lehet valakit ráèbreszteni arra,hogy alkoholista?

Figyelt kérdés

Tények: Közeledik a negyvenhez,Nő,kèt fiunk van,kb 10 ève iszik.

Részletek:úgy kezdődött,hogy terhesség,szülés után,már egy ève otthon volt, felvetődött,hogy kikapcsolódni egy barátnője társaságában.Hullarèszegen jött haza.Havonta egyszer ismétlődött ez,majd inkább hetente,de nèha kihagyással.Most 2022 nyarán, minden héten rèszeg, másnap fekszik 16-18 óráig,majd felkel,ès újra kezdi.Nagyjából hétvégén történik mindez.Sèrtődik,ha mondom,hogy ez így nem normális.Szexuálisan is kicsapongó lett.Itthon nem èrdekli semmi, jövőbeni tervei nincsenek.Egyre gyakrabban butarèszeg,vagy kötekedő.Èjjel zabál.Rèszegen képeket küldözget magáról,más fasziknak,szivecskét,velem viszont agresszív.Hogyan kezdjük el?Vagy hagyjam ott? Akkor a 2 gyerek 5,10 èves így fog felnőni.



2022. júl. 7. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Kb úgy, mint valakit arra, hogy náci.
2022. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Hagyd el! Apám már gyerekkoromban alkoholista volt, sokszor részegen esett haza. Anyám elvált tőle ezért. Apámnak lett egy élettársa, jól megvoltak, mégis folytatta az ivást. Hiába pofáztuk el neki, hogy alkoholista és ha így folytatja, mindent és mindenkit elveszíthet magakörül. Számtalanszor felajánlottuk tesómmal a segítséget neki, számtalanszor beszélgettünk erről vele. Semmi nem használt. Most ott tart, hogy kirúgták a munkahelyéről, a nő meg heteken belül kiteszi és nincs hova mennie. Megy a híd alá. Én már nem tudok mit kezdeni vele. Ő cseszte el az életét.

Ne keserítsd meg a gyerekek életét is azzal, hogy folyamatosan azt látják, hogy mit művel az apjuk. Lehet, hogy eleinte nehéz lesz a 2 gyerekkel egyedül, de ebben a szarban maradni, amiben most vagytok, még rosszabb.

2022. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2: Ha jól vettem ki a kérdésből a kérdező a férfi és az alkoholista a nő. amúgy jó a válaszod, csak nem a kérdésre.


Nem tudsz vele mit kezdeni. Amíg van némi belátási képessége próbálj elválni tőle, és intézd úgy, hogy a gyerekek veled maradjanak ne az alkoholista anyjukkal. Mielőbb sikerül annál jobb lesz a gyerekeknek. Neked szívás lesz, mert két gyerekkel apaként egyedül hát kemény szívás. Láttam ilyet. Ismerős pont így járt. Szerencsére sikerült elérnie, hogy a két gyerrek az apánál maradt (ritkán ítélik az apának, de ott a nő már a tárgyalásra úgy ment el, hogy kétszer elesett a tárgyaló terem ajtótól a széksorig úgy be volt állva, és nem is igazán fogta fel mi van körülötte, szóval látszott, hogy KO). Szerencsére a ismerősöm tudta kezelni a dolgot. Nem volt neki egyszerű. De felevelte a gyerekeit. Sok sok kitartást neked.

2022. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 Jogos, elnéztem, bocsánat. De édesmindegy, hogy az apa vagy az anya alkoholista. El kell hagyni, mert nem fog megváltozni és ezt a gyerekek sínylik meg, meg a kérdező.
2022. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy valahogy elkezdhetnek itthon megbeszélni ezt.Mielőtt elválunk.Ès igen,férfi vagyok,nálunk asszony a piás.
2022. júl. 7. 14:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A kicsapongás nem az alkohol miatt van. Az csak a gátlásokat oldja. Ilyen lehet az alaptermészete. Józanul is megcsalna.


A gyerekeknek az sem jó, ha családban, de egy alkoholista mellett nőnek fel.


Alkoholista apa mellett nőttem fel. Rosszabb, mint csonka családban.


Én szoktam becsípni, de nem küldök képet senkinek magamról! (nő 33)

2022. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó az ilyen szülő. Nem az a kérdés, hogy lehet ráébreszteni. El kell hagyni. A ballagásomra is részegen jött apám. Még mindig nem tudtam feldolgozni amiket művelt. Idegroncs vagyok. Anyámat okoltam, amiért kitett ennek. Te ki akarod tenni a gyermekeidet ennek?

Az a baj, hogy igazolni kell, hogy alkoholista az anya. Mert különben neki ítélik a gyerekeket. Az pedig még rosszabb lesz. Levideóznám mit művel, a helyedben

2022. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2022. júl. 13. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!