Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ma reggel ettem egy müzli...

Ma reggel ettem egy müzli amibe lehet hogy egy kicsit sok kakaót raktam. Erre rá 2-3 órával nagyon Ismétlem NAGYON elkezdett görcsölni/fájni a hasam. A sok kakaótól lehet? mert azóta semmi mást nem ettem. Nestlé kakaó volt.

Figyelt kérdés
2022. júl. 9. 12:55
 1/2 TappancsMancs ***** válasza:

Nem egyszerű ezt így kitalálni. Vagy a kakaó, vagy a tej, vagy a müzli, vagy valami más, például koszos kézzel vittél be valamit. Esetleg tegnap nem ettél és ma hirtelen sokat. Vagy csak sokat ettél belőle.


Ha sok kakaót raktál bele, attól még nem lenne. Én is szoktam külön nyers kakaóporral extrásítani a kakaót néha. Talán a kakaó romlott, nézd meg a szavatosságát és szemre van-e benne akármi ami nem tűnik jónak.


Mindenesetre ha nem múlik, inkább menj el orvoshoz. Bár szerintem elsőre görcsoldót ad és gyomor fertőtlenítőt. Utóbbit gyógyszertárban tudsz venni.

2022. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:

Na kérdező új infó!

Most olvastam, hogy szalmonella van a csokiban. A pontosabb részletek miatt olvass utána, hogy mikbe kerülhetett, mert ilyenkor azért nem minden csoki és kakaópor érintett, hiszen az ellátás sok szálon ered és fut. És ilyenkor nem csak a kakaópor jön szóba, hanem az egyéb összetevők és azonos gyártósorok is. Nézz utána jobban és addig se fogyassz belőle. Szerintem még a müzliből se, mert azokban is van csokoládé vagy azonos gyártósoron készülnek.


2022. július 7. csütörtök

Szalmonella a csokiban: új bejelentést tett a Nébih

[link]


2022. július 9., szombat

Kiderült, hogyan kerülhetett szalmonella a csokiba

[link]



Itt és máshol is olvasd el a kezelését - webbeteg.hu:


A szalmonella okozta hasmenés


Hirtelen fellépő tünetek szalmonella fertőzés esetén:

-vizes, nyákos hasmenés

-hányinger, hányás

-hasi fájdalom, görcsök

-elesettség

-láz, hőemelkedés, hidegrázás

[link]


Ha nagyon nem múlik és súlyosabb, akkor menj orvoshoz.

2022. júl. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!