Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítene valaki ebben a...

Segítene valaki ebben a matekos kérdésben?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a differencia szót a matematikában pontosan mikor alkalmazzák? Ha jól tudom, ez különbséget jelent, és én azt hallottam, hogy csak aritmetikai sorozatokban szokás alkalmazni. Ez tényleg igaz? És ha igen, akkor miért nem lehet pl. egy sima kivonásnál alkalmazni, hogy mondjuk a 7 és a 6 differenciája 1?

2022. júl. 10. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne „sima kivonásnál” is használni az eredményre, azaz, a különbségre? Vannak is, akik használják.


Nincs a szóhasználat beszűkítve a számtani sorozatokra. Magyarországon általában az a meghatározás, hogy „A számtani sorozat egy olyan számsorozat, amelyiknél bármely két szomszédos tag különbsége állandó.” Van, amikor a „különbsége” után beszúrják, hogy „azaz, diffrenciája”.

Talán, a számtani sorozatoknál azért használják inkább, mert képletekben d betűvel jelölik, a differencia szó alapján. És talán megkülönböztetésül a körátmérő azonos, de más szóból adódó betűjelétől.

Én itt, a Gy. k.-n, a házi feladat kérdéseknél, a számtani sorozatos feladatokban, ritkán találkozom a differencia szóval, a különbség a sokkal inkább használt szó.


Például te, idegen szóval, aritmetikai sorozatnak nevezted a számtani sorozatot. Magyarországon sokkal inkább a számtani sorozat használatos.

2022. júl. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. júl. 10. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!