Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A benzin tényleg megromlik X...

A benzin tényleg megromlik X hónap alatt? és ez mit jelent? Teljesen használhatatlan vagy azért pl 40 l mellé beönthetem?

Figyelt kérdés

valahol hallottam ezt csak pletykaszinten, nekem meg még mindig ott van a kb 5 éve tankolt kis 5 l-es vészkannám a kocsiban :)


mennyire igaz, h megromlik?



2022. júl. 11. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Igaz. Megromlik.


Most, hogy a tiéd romlott e nehéz megmondani.


Január óta kevernek wa 95-ös benzinhez etanolt, ami vízmegkötés hatással bír. Tehát pl egy félig tankolt autóban így simán megromohat, mert a környezeti pára kicsapodik benne az etanol miatt.


Esetedben 5 éves benzinről beszélünk, ami kannában van, gondolom tele és etanolt sem tartalmaz.

2022. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki gyullad-e. Ha lángra kap, akkor jó.
2022. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

de most komoly a kérdés. nyilván nem gyújtom meg, csak mi a frászt csináljak vele? a lefolyóba se akarom önteni ...

ez legjobb esetben is 4-5 éve áll a csomagtartómban, teljesen elfelejtettem. most akkor bele merjem önteni a tankba vagy ha nem, akkor hova?

2022. júl. 12. 10:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Add el. Van aki bele meri önteni motorba vagy fűnyírógépbe, szegélynyíróba.
2022. júl. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké, ezek szerint akkor autóba semmiképpen ...
2022. júl. 12. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!