Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van értelme elköltözni külföldre?

Van értelme elköltözni külföldre?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, mint ahogy szerintem mindig, hogy egyre rosszabb a megélhetés magyarországon. A kovid miatt először, de akkor még azt mondtam, hogy ezt még ki lehet bírni, de most jött az orosz-ukrán hámorú és egyre rosszabb a helyzet. A fizetésen nem akar a cég emelni, ahol dolgozom. Minden egyre drágább. Most árstop se lesz. Drágul az áram, a gáz.


Persze tudom, hogy más országokban is meg fog látszani, de Magyarországon még rosszabb a helyzet mint más országokban.


Most jött a KATA eltörlése is. A feleségemet is érinti, mert a betegsége miatt neki így könnyebb volt. Most viszont ő is kevesebbet fog keresni.

Már egy ideje gondolkodunk rajta, hogy elköltözünk. Most elkezdtük hírdetni a házat és németországban munkát keresünk. Szerintetek van értelme?



2022. júl. 15. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

Kérdés, mihez értetek, mennyire beszélitek a nyelvet, illetve mennyire vagytok képben az ottani jövedelmi és megélhetési viszonyokkal!

Csak pár példa, az ottani energiaárak nem rezsicsökkentettek, a lakások bérlete is jóval magasabb, mint MO-on, a fizetések meg nem a csillagos egekban járnak.

2022. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintetek van értelme?"

Ha beszéltek németül, akkor érdemes rajta elgondolkodni. Ha van olyan szakmátok, ami Németországban hiányszakma, akkor nagyon is érdemes rajta elgondolkodni.

2022. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!