Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Névváltoztatás után a bizonyít...

Névváltoztatás után a bizonyítványokban lévő korábbi nevet át lehet vagy kell irattatni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ált.iskolás, gimis ill. érettségi bizonyítványra, és diplomára, továbbá az ahhoz szükséges nyelvvizsgára is.

2022. júl. 18. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. júl. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
88%
Ki lehet kérni az új anyakönyvi kivonattal de nem muszáj és amúgy felesleges. Sokba kerül és annyiban nincs sok értelme, hogy a változásról kapott okiratot mellécsatolva ugyanúgy érvényes marad. Én nem kértem ki, ahova kellett, okirattal együtt csatoltam és sosem kötöttek bele.
2022. júl. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pár éve változtattam keresztnevet, és a héten készültem beadni a kérvényt a volt iskolámba, hogy írják át a nevem az érettségi bizonyítványban. A neten azt olvastam, hogy kb 5000 forint az eljárás díja, az nem drága. Akkor ezek szerint nem éri meg? Én azért akarom átíratni, mert pont ezen az oldalon olvastam, hogy ha külföldön vállalok munkát, akkor nem fogadják el a régi neves bizonyítványt még a névváltoztatási okirattal sem. És a fordítani való oldal is sokkal több, sokkal drágább. Most akkor mi az igazság, megéri cserélni a bizonyítvány vagy sem?
2022. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Külföldön nem érvényes a névváltoztatási határozat?
2022. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__7054..


ennél a kérdésnél az utolsó válaszban írja, hogy ha külföldre érdemes lecserélni a bizonyítványt....

2022. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!