Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha cselekvőképességet kizáró...

Cr7real kérdése:

Ha cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt áll a lány, van joga szerelmi élethez?

Figyelt kérdés
Ha egészséges férfi vagy esetleg fogyatékos férfi egy ilyen lánnyal akar élni szerelmi életet , szeretik egymást az büntetendő? Egyébként a lány középsúlyos értelmi fogyatékos, gondnoka azt mondja 5 éves szinten van és kiskorusitva van de a lány már 20 éves! Ls nagyon szereti a barátját akit megismert csak hát eltiltottál tőle.

2022. júl. 21. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Sok mindenhez nincs joga, így szerelmi élethez sincs. Rád pedig akár az eltiltásnál súlyosabb büntetés is várhat.
2022. júl. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért nincs joga
2022. júl. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
#2: Egy gyereknek van joga szerelmi élethez? 14 éven alul.
2022. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1 : Szerelmi elethez mindenkinek joga van , meg a teljesen kizaro gondnoksag alatt is.. A szemelyi eletebe nem szolhat bele a gondonk se.

A masik: Nem o a gondnok , hanem egy mas szemely , ez kiderul az irasabol is.. Szoval semmilyen buntetes nem szabhato ra ki, az mar ragalmazas lenne, mert ilyen nem tortent a kerdezo szerint..

Kerdezo:Nem kell az elso valaszoloval foglalkozni.Nem ert semmihez se.A gondnokot kell ilyen esetben a gyamhivatalnal feljelenteni. Ott van gyamugyi szakugyintezo ,osztyalvezeto , de en a helyedben a hivatalvezetohoz fordulnek , o/k a kompetensek ebben dontest hozni. Elmondod ez meg az volt , de a gondnok ezert , meg azert nem engedelyezte , kivizsgaljak hivatalbol, en a helyetekben elmennek magan pszichiaterhez , o neki is mondjatok el ezeket a dolgokat , ha olyan velemennyel rendelkeztek ,akkor a gyamhivatal biztos kozbelep , egy szakorvos velemenyere helyt ad mint a gyamhatosag , mint a birosag. Szerelmi joga van , hazassagot viszont nem tud kotni , abba biztos lehetsz. En is gondnoksag alatt voltam, szoval tudom , nekem is mindent meg szeretett volna mondani a gondnok , konkretan milyen koordinatakban , es hany percenkent mehetsz el vizeletet uriteni meg ilyen faszsagot. Aztan feljelentettem , megmondtam a gyamhivatalnak ,hogy ilyen nincs , h ennyi mindent megmondd , es pert is inditott a gyamhivatal a gondnoksag megszuntetesere , ott leirtak tisztan , h epp ertelmu vagyok , aztan felmentettek a gondnokot .. Ennyi volt.

2022. júl. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
2 : De van joga , kiveve a hazassagkotes ,azt nem teheti meg. Meg minden hivatalos irasbeli nyilatkozata semmis. Az 1 es az egy troll.
2022. júl. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 as: Ezt a gyamhivatal donti el ,nem te.
2022. júl. 24. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
51%
Vållalja åt a gyåmsågot,ès utána nem szólhat bele senki az életûkbe.
2022. szept. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!