Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az a szó, hogy...

Mit jelent az a szó, hogy "csimborasszó" ? Még sehol sem láttam leírva (könyv, vers, szótár stb... de még a neten sem). Viszont már 2-3 filmben hallottam, hogy elhangzott. De hiába kerestem az értelmét/fogalmát, nem találom sehol.

Figyelt kérdés

2022. júl. 26. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt nézd meg, hogy eredetileg mi jelentése:

[link]


Egyébként pl. akkor mondják, ha valami nagyon nem tetszik valakinek, a hegy magasságára utalva: (pl: ez már a hülyeség csimborasszója!

2022. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
A Chimborazo, egy kialudt nagyon magas vulkan az Andokban, innen a csimborasszo kifejezes ami valaminek a csucsat, valamibol a legtobbet egjobbat jelenti.
2022. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%

☛ „De hiába kerestem az értelmét/fogalmát, nem találom sehol”


Beírtam a netes böngésző keresőjébe. Néhány találat:

• csimborasszó | A magyar nyelv értelmező szótára – Arcanum → a lényeg: „Vminek mindent felülmúló mértéke, tetőfoka.”

Az elérhetősége: [link]

• Csimborasszó szó jelentése a WikiSzótár.hu szótárban → a lényeg: „Tetőfok; a szóban forgó dolog legmagasabb mértéke.”

Az elérhetősége: [link]

Mindkettő példamondatokat is tartalmaz; a második a szóeredetet is mutatja.


• Chimborazo – Wikipédia (az általad írt szóformára adódott ez is). Itt is szerepel, hogy milyen magyar szó lett belőle, milyen jelentéssel.

Az elérhetősége: [link]

2022. júl. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!