Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most vettünk egy házat ahol...

Feri7400 kérdése:

Most vettünk egy házat ahol régi gázkonvektorok vannak. Melyik jobb? Ha lecseréljük újra vagy radiátorokat stb-t.veszünk és úgy melegedünk gázzal? Melyiknek van nagyobb hatásfoka?Cserépkályhák voltak a régi házban így tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

2022. júl. 28. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Gázkonvektornál rosszabb hatásfokú fűtés kevés létezik. Milyen a ház hőszigetlése? Ablakok? stb.? De egy jó radiátoros fűtés (főleg ha jól van méretezve és kivitelezve) gazdaságosabb.
2022. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gázkonvektor borzasztó. Eszi a gázt, de fűteni alig fűt. Első körben én is a szigetetelést tenném rendbe, már ha leterítetek egy vastag gyapotszőnyeget a padlásra, már azzal fogtok a melegen.

De ha lehet, a konvektorokat cseréljétek le mindenképp!

2022. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A nyílászárók műanyagok a padlás szigetelt.A falak szigeteletlenek.1960-as a ház. Akkor hosszabb távon jobban járok a radiátoros megoldással? Én erre gondoltam csak nem mertem ráfogni.
2022. júl. 28. 13:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Elsőként hőszigetelés, és utána radiátoros. Mert a kettőt egymáshoz kell méretezni.
2022. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hőszigetelés egyelőre elmaradt. Nagy ház,nagy telek és a cserépkályha miatt adtuk el de annyit kaptunk érte, hogy ezt megvettük plusz belső festés ill.a fűtést rendbe tenni.

Ezért is vagyok kíváncsi,hogy erdemesebb-e a radiátort mert annyi pénz maradt. Tehát,jobban járnánk a radiátoros verzióval.

2022. júl. 28. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jobb, csak ha később lesz hőszigetelés nem biztos, hogy annyival jobb lesz. Mert a túlfűtés sem jó és nem lesz gazdaságos a kazán miatt sem.
2022. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
A konvektor a legolcsóbb, cserébe a leggazdaságtalanabb fűtési rendszer. Én mindenképpen más megoldáson gondolkodnék.
2022. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!