Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez vajon milyen pénzérme...

Ez vajon milyen pénzérme lehet? Miért csináltak belőle gyűrűt?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk be egy új házba és hagytak benne néhány bútort. Egy régi asztalnak a fiókjában találtam meg. Talán orosz érme lehet. Még az első világháború idejéről. Rá van írva az érmére, hogy 1914 és a gyűrűnek a hátuljára 1915 van ráírva. Tolna megyében van egy kis német lakta településen. Lehet, hogy egy orosz katonájé volt? Valami kabalaszerű?


[link]


[link]


[link]



2022. júl. 28. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kié volt vagy milyen érzelmek fűzték hozzá azt nyilván nem tudjuk megmondani.

Az érme egy 10 kopejkás, II. Miklós idejéből. Nem egy extrém ritkaság, de azért érdekesnek már érdekes.

Az 1914 az érme gyártási éve, az utólag beleütött 1915 pedig valószínűleg az az évszám, amikor a gyűrű készült belőle.

2022. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A pénzérmének már utánanéztem. Nem is gondoltam volna, hogy ér bármit is. Én is inkább csak érdekesnek találom.
2022. júl. 30. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!