Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyes bélyegeket el lehet...

Személyes bélyegeket el lehet adni legálisan?

Figyelt kérdés
Művészként azon gondolkozom, hogy hogyan tudnám eladni a műveimet és mivel jól néznének ki bélyegen, arra gondoltam megrendelem őket a Magyar Postától, mint "személyes bélyeget". Arra viszont sajnos sem ott, sem a Google segítségével nem tudtam rájönni, hogy legális-e ezeket újra eladni.

2022. júl. 31. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A szerzői jog lehet gond. Ha a grafikus hozzájárul, akkor rendben. 😊

Az eredeti és a bélyeg nem ugyanaz. Ha arra gondolsz, hogy valaki megvette a művedet, és ezért bélyegként már nem jelenhet meg, azt kötve hiszem.

2022. júl. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Izé, úgy értem, higy attól még kiadható bélyegként.

De ha biztisra akarsz menni, a jövőbeni eladásoknál foglald szerződésbe.

2022. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én vagyok a művész, nem erre gondoltam.


Ha bélyeget készíttetek, azt jóvá kell hagyatni a Magyar Postával, ezért kell velük csináltatni. Még nem adtam el sem az eredetiket, sem a bélyeg verziójukat.


A kérdésem az volt, hogy legálisan eladhatnám-e a bélyegeket, amiket a Magyar Posta készít nekem a saját munkáim alapján.


Sejtem, hogy igen, viszont biztosra szeretnék menni 😅

2022. júl. 31. 22:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Postabélyeget alapvetően a posta értékesíthet.
2022. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!