Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tapasztalatok lottózással?

Tapasztalatok lottózással?

Figyelt kérdés

Szeretném elkezdeni, próba szerencse.

Arra gondoltam, hogy ha heti 1000 Ft-ért veszek 3 lottószelvényt, az havi 4000Ft, vagyis annyira nem is sok, megengedhető.

Ha pl az ötöslottón eltalálnék 2 számot, akkor már vissza is nyerem az árát. Aztán ki tudja.. hátha szerencsém lesz és nagyobb összeget is sikeeül megnyernem.

Kinek mi a tapasztalata, véleménye a lottózásról?

Én úgy gondolom, hogy ennyi kockázatot végülis megérne.



2022. aug. 2. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor először lottóztam 3-asom lett véletlenszerű számokkal. Azután még sokszor próbálkoztam hogy hátha, de nem nyertem többet, még 2-esem se lett egyszer se.

Valaki végül mindig nyer és elviszi a pénzt, egyszer lehet te leszel az. Szóval próbálkozni lehet, nem kerül sokba.

2022. aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a pénzed 45%-át fogod visszanyerni hosszú távon.

Értelmes ember NEM kezd azért lottózni, mert pénzre van szüksége.

A lottó egy olyan mulatság, ami pénzbe KERÜL.

2022. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 2*Sü ***** válasza:
51%

> Arra gondoltam, hogy ha heti 1000 Ft-ért veszek 3 lottószelvényt, az havi 4000Ft, vagyis annyira nem is sok, megengedhető.


Ez évi 156 szelvényt jelent, ami 46 800 Ft.

50 év alatt ez kb. 7800 szelvényt és 2,34 millió forint jelent.


> Ha pl az ötöslottón eltalálnék 2 számot, akkor már vissza is nyerem az árát.


50 év alatt kb. 175 kéttalálatosra számíthatsz, évente kb. 3–4-re. Tekintve, hogy a legutóbbi sorsolásnál a kéttalálatos 1425 Ft-ot fizetett ez kb. 5000 Ft nyeremény évente, amivel messze nem nyered vissza a szelvények árát.


Az 50 év alatt számíthatsz kb. 6 háromtalálatosra, ez legutóbb 15 235 Ft-ot fizettet.


Tehát 2–3 találatos szelvényekkel várhatóan 50 év alatt lesz majdnem 350 000 Ft nyereményed, viszont kiadsz a szelvényekre 2,34 millió forintot.


És meglehetősen kis eséllyel – 10% alatt – az ötven év alatt lesz esetleg négytalálatosod. Ha ezt megcsíped, akkor sokat nem nyersz, de már pozitív a mérleged.


Az öttalálatosnak meg persze továbbra is rettentően kicsi az esélye.


~ ~ ~


A lottó egy játék. Ha nyerni akarsz, akkor jobban jársz, ha a pénzt a lottószelvények vásárlása helyett malacperselybe dobod. Persze ha a játék, az izgulás öröméért lottózol, az is oké, az ember más játékra is költ pénzt, mondjuk lefoglal egy billiárdasztalt, és bár ott biztos nem nyer egy fillért sem, de a játékélmény miatt megéri így is. De a lottó esetén a játékélményt heti egy szelvény is megadja, több már nem ad extra élményt.


~ ~ ~


> Hivatalosan a pénzed 45%-át fogod visszanyerni hosszú távon.


Ez részben igaz. A Szerencsejáték Zrt. bevételének a 45–60%-át fordítja nyereményre, de számoljunk ezzel a 45%-kal. Várhatóan ennyi százalékot visszakapni a játékosok úgy összességében. De nem mindegy az eloszlás sem. Hiszen ha a bevétel teljes egésze is nyereményre fordítódna, akkor is az akinek négyese vagy ötöse van, az nyer, és sokan, akiknek nincs, azok veszítenek.


Ennek a 45%-nak tehát több, mint a fele a négyesekre és ötösökre megy el, így beszédesebb az az adat, hogy a hosszútávon játszó játékosok 90%-a az általa megjátszott szelvények árának csak a 20%-át kapja vissza.

2022. aug. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest ez nem olyan kaliberű anyagi kockázatvállalás, hogy amennyiben szerencse ér, mennyit nyerhetsz. Akár heti szinten is elköltheted ezt a pénzt bármire is és ha félreteszed, lényegében semmit nem fog érni, mire összegyűlik.

Havi négyezer forint nem kiadás arra, hogy adsz magadnak egy visszafogott esélyt a sorsod jobbra fordítására.

2022. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

2*Sü


Akkor most kérlek vedd bele áh egyenletben az inflációt is és úgy írd le újra…


Már 10 év múlva sem 300 forint lesz egy lottó, hanem simán lehet 600, 700. Ha egyáltalán forint lesz még…

Elve így nem annyit ver el lottóra 50 év alatt amennyit írtál, hanem jóval többet… De értékét tekintve egyáltalán nem biztos, hogy többet.


Kiváncsi lennék, hogy havi 4000 forintból, ami legrosszabb esetben is a jövedelmének 2 százaléka (de valszeg többet keres 200.000-nél), milyen befektetést ajánlanál ami minimum az inflációt fedezi… Na?


50 év múlva az a 4000 forint egy gombóc fagyit nem fog érni.

Tényleg olyan jó az neki ha el tetszi a párnája alá, ül rajta?


Ebből a pénzből tényszerűen képtelenség az életminőséget tartósan pozitív irányba befolyásolni.


A lottóötösre meg akárhogy is, de meg van a matematikai esély. Ha elveszíti ezt a pénzt, az nem számít semmit, nem befolyásolja az életét, mert ez egy hazugság, hogy minden forintot meg kell becsülni és akkor több lesz… Ha viszont nyer, akkor megváltozik az élete.

2022. aug. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

De nem nyer.

Ismerősöm egész felnőtt életében lottózott, 80 éves, és még hármasból is csak néhányat nyert, azt is régebben.

Még négyese sem volt soha.

2022. aug. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Úgy döntöttem elkezdem, mivel heti 1000 Ft-ot rá tudok szánni.(annyiból amúgysem lehet sok mindent venni a jelenlegi árak mellett) Természetesen tudom, hogy a statisztikák ellenem szólnak, de szerintem megéri ennyi esélyt/pénzt adni a véletlennek és a reménynek, hátha az ember meggazdagszik (máshogy nem igazán lehet)
2022. aug. 22. 19:33
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát... írd meg karácsonykor az eredményt.

Mi itt leszünk, és drukkolunk a négyesért!

2022. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ha egyszer sikerül nagyobb összeget nyerni, akkor ide is írok mindenképp :D
2022. aug. 22. 20:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Rendben, de karácsony után várunk egy összefoglalót akkor is, ha nem nyertél semmit.

Kíváncsiak vagyunk, hogyan alakulnak a dolgok.

2022. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!