Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány Hz frekvenciát vagytok...

Hány Hz frekvenciát vagytok képesek még hallani? (Csatolok vidit)

Figyelt kérdés

Pl. itt 15000 Hz megy a vidiben, ezt még halljátok?


[link]



2022. aug. 6. 18:36
 1/9 A kérdező kommentje:

Illetőleg itt egy vidi amelyben 20 Hz és 20 000 Hz között változik.


Én 100 Hz-nél már hallom, de 19 ezer Hz körül már nem vagyok biztos hogy hallom-e vagy a fülem cseng, túl kevés ideig megy 19 ezer Hz-en. (Most a vidi végén lévő hangot nem számolom)



[link]

2022. aug. 6. 18:39
 2/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk itt meg nem hallom 19 ezren.



[link]

2022. aug. 6. 18:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban függ attól, milyen készülékkel akarod hallgatni, egy telefon vagy egy olcsó fülhalgató nem visz át ilyen freknenciákat.
2022. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Neked is van egy alapcsengés a füledben ami olyasmi mint a második linkben 19 ezer körül?
2022. aug. 6. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 42 vagyok, kamaszkoromban nagyon megtolva hallottam még a 19k-t, aztán hirtelen lement 16 környékére a teteje, majd mostanában néztem, 12 fölött már nagyon semmi nincs. De legalább már zavar 4-12 közt minden, ami kicsit is túlzás. :) Tinnitusom nekem is van, mindig is volt, az enyém is ilyen nagyon magas, terhelt füllel néha bemegy 8k alá is, kicsit zajszerű, de ha nagyon akarok, kiragadok frekvenciákat belőle. Ha nem figyelek fel rá, akkor nem zavar, pedig relative hangos már, legalábbis ez, hogy ez a csend, tök nyomi.
2022. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hallom az 1Hzet is.... az óra kattogását :D

A fenti 15k most ment és felette is szoktam hallani még a csipogásokat. De van egy csengés, sercegés a fülemben alapból. Sajnos minél nagyobb a csend a környezetemben, annál jobban hallom és annál jobban nem hallom a teszt hangokat.

Néhány éve voltam audiológián és néztünk egymársa a technikus lánnyal mint Noé meg a harmadik teve, hogy mi van. Nekem csengett a fülem s süketszobában, a csaj meg nyomta a gombot és várta, hogy reagálok rá. Hallottam, csak azt hittem, hogy az az alap zúgásom :D

Utána meg elkezdtem figyelni a kezét és amikor láttam, hogy nyomja, akkor nyomtam én is. Észrevette, lecseszett... szóval nem lett teljesen jó az a hallásvizsgálat.

Szintén 42F

2022. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kb. 16500-ig hallom, de nem tudom, hogy alapból nem hallom-e a magasabb frekvenciát, vagy a fülhallgató/laptop hangszóró nem képes-e lejátszani (van egy kis recsegő hang a fülhallgatóban, amikor ki-be kapcsolom a hangot 17-20 kHZ-nél).
2022. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk én most elindítottam a videót egy ESI U22XT + laza Genius 1255 cuccon (utóbbi passzívként egy Acoustic Solutions házimozi szubon), és az ötéves gyerekem se hallja, az jó, nem?
2022. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

A héten voltam hallásvizsgálaton, a 20 KHZ-et hallottam, a linkeknél meg semmit, gondolom, a fejhallgató nem tudja.


Ha az 5 éves gyerek nnem hallja, akkor vidd orvoshoz, mert neki mindenképpen kellene még hallania. (De lehet, hogy neked is a készülékkel van baj)

2022. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!