Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közúti balesetben mikor fizet...

Közúti balesetben mikor fizet a kár okozó biztosítja?

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy hogy mikor... mikor beadva a papírok, kijött a kárszakértő, aztán szituációtól függő... elismerte e, volt e rendőrségi helyszínelés..stb
2022. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A fentiekhez:

A kárszakértés után: amikor a javítás megtörtént, a számlában szereplő értéket, a szakértői vélemény erejéig.

Amortizációt is figyelembe vesznek. A munkadíjat fizetik teljes egészében, alkatrészt a megállapított értékhatáron belül (tételenként). Ha arra nem teljes értéket adtak meg, új esetén csak részben fizetik.

Másik lehetőség, hogy gyors kifizetést kérsz. Ekkor a szakértő által meghatározott keretnél jóval kevesebbet fizetnek, de azt teszel vele, amit akarsz.

2022. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
mikor fizet? A lehető legkésőbb..
2022. aug. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bele telhet pár hónap is?
2022. aug. 8. 16:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Hozzá kell szokni sajnos, hogy minden kérdésnél van valaki, aki szükségét érzi, hogy valamit odaböffentsen, aminek semmi értelme. Így tett a harmadik válaszoló is.

Extrém esetben hosszú idő is eltelhet. Több dologtól is függ. Minél gyorsabban jelentsd be. Ha a biztosító nem vitatja, akkor szemlézik a kocsit, s a szakértő kihozza, miket kell javítani stb. Célszerű olyan helyre vinni, ahol mindent egyben intéznek. Tehát a szemlét is a műhelyben végzik el, a papírmunkákat, egyebeket.

Kifizetés akkor történik, amikor vinnéd a kész kocsit. Pontasabban neked nem adnak egy vasat sem, csak a szerviznek.

Mi bonyolíthatja a dolgot a vitán kívül? Pl. ha javítás után pótszemle kell (nem volt látható a hiba). Vagy olyan is, mint esetemben volt. a hátsó lökös értéke 98 ezer, 50% amortizáció. Márkaszervizben voltam. Nekem ott van a gyári, nem érdekük, hogy bontott után kutakodjanak. Ha elfogadom, akkor 49 ezer forintot nekem kellett volna fizettem. Egy bolt felszámolásból találtam gyári újat 45 ezerért. Mondom hurrá, az bőven benne van. Bizti! Nem úgy van az! Ha húsz forintért viszek újat, akkor csak tíz forintot fizetnek. Érted? 98 ezer forintos bontott rendben, 45 ezer forintos gyári nem.

Hónapokig ment a huzavona. Amikor mondtam, hogy máshol javíttatom az autót, másnapra találtak bontottat.

De normál esetben 2-3 hét legfeljebb.

2022. aug. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös,pont a szituban vagyok, remélem nem húzódik el
2022. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Marhaságot írtam, de talán kitaláltad, hogy javítás közben derül ki új dolog, nem utána. Bocs!
2022. aug. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most 17 ezer forintot fizettem mennyivel fog megnőni a biztositom!?
2022. aug. 9. 07:41
 9/9 anonim ***** válasza:

A biztosítód nem biztos, hogy nőni fog. A bonus-malus kettő esik vissza két évre. Hogy a te biztosítódnál ezt mint jelent, nem tudom.

De most te a károsult vagy, vagy a károkozó. Eddig úgy tűnt, hogy neked keletkezett károd.

2022. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!