Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csomagfeladás esetén, ha a...

Csomagfeladás esetén, ha a címzett fizeti a postaköltséget, akkor mi a menete a dolognak?

Figyelt kérdés

Egy kb 2 kilós csomagot szeretnék feladni Salgótarjánból egy kis borsodi településre, de úgy egyeztünk meg, hogy akinek küldöm a csomagot az hajlandó állni a postaköltséget? Ilyenkor ez hogy működik? Mi ennek a menete?

(Még soha nem adtam fel csomagot)



2022. aug. 9. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Ezt mondd az ablaknál: Csókolom, egy 2 kilós csomagot szeretnék utánvéttel feladni.


Fognak adni egy papírt, töltsd ki értelemszerűen (feladó helyére a saját nevedet, címedet, címzett helyére azt, akinek küldöd), és azt jelöld be hogy a címzett a csomag ÉS a szállítás költségét is fizesse.


Menj vissza a nénihez, akitől kaptad a papírt, mondd el neki hogy úgy szeretnéd feladni a csomagot hogy a címzett a csomag ÉS a szállítás költségét is fizesse, legyen szíves leellenőrízni, hogy jól töltötted-e ki a papírt.


Nem kell nagyon túlgondolni, egyértelmű lesz, ha meg nem, akkor van szád, kérdezel.

2022. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1-es

Utánaolvastam ennek egyébként és azt írja, hogy ha a címzett kifizeti az utánvétet, akkor azt a bizonyos összeget vissza is utalják nekem.

De ha nekem nem kell az az összeg?

Úgy is megoldható?

2022. aug. 10. 06:40
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
A posták többségén a címiratot a felvevő nyomtatja számítógéppel.A címadatok mellett csak annyit kell mondani, hogy a címzett fizet. Az 1-esnek gőze nincs arról, hogy mi a különbség portós és az utánvételes csomag között.
2022. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!