Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan fordulhatott elő, hogy...

Hogyan fordulhatott elő, hogy a posta másnak kézbesítette a küldeményekemet?

Figyelt kérdés
Ebayről rendeltem valamit, aukción szereztem, én voltam az egyetlen licitáló. Indiából érkezett a termék nemzetközi levél küldemény formájában. Nyomonkövetés is rendelkezésre állt hozzá. Amikor a postás megpróbálta hozzám kézbesíteni a küldeményt, épp nem voltam otthon nyaralni mentem egy rövidebb időre. Láttam a nyomonkövetésen, hogy átvehető a központi postán. Azonban másnap tovább küldték egy másik városba, és valakinek sikeresen kézbesítették. A posta ügyfélszolgálatán ezután azt az információt kaptam, hogy a valós címzettnek kézbesítették a küldeményt, és távolkeletről érkező küldemények esetén előfordul, hogy az eladó nem megfelelő azonosítót ad meg. Egyébként nem is stimmelt az irányítószámom, amikor a csomaggal kapcsolatos vámkezelési információkat próbáltam lekérdezni. Ez a magyar posta hibája lehet, vagy az indiai eladóé? Kitől kérhetek jogosan kártérítést ilyen esetben? Egyáltalán hogy fordulhat elő ilyen, hogy egy küldeményt 2 teljesen különböző címre kézbesítenek? Mással történt már hasonló? Mit lehet tenni ilyen esetben?

2022. aug. 11. 15:15
1 2
 1/11 TappancsMancs ***** válasza:

Értem, hogy nem örülsz neki, de apostán is emberk dolgoznak és Indiában is. Néha tévednek. Ha jól értem a cím két eltérő adatot is tartalmazott. Először a tiédre vitték.


Kérdés, hogy dobtak-e be értesítőt amit meg tudsz lobogtatni nekik.


Másik, hogy vedd fel vagy vegyék fel a kapcsolatot a téves címzettel és hozzák vissza.


Ha az eladó netes rendszerében ott van még a te pontos adatod, akkor írj nekik, hogy téves címre küldték és küldjenek másikat. Bár előbb haza pályán lenne érdemes visszaszerezni. Gondolom nem egy mázsa aranyrúdról van szó, csak visszaadja a téves címzett.

2022. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem adják ki a másik címzett adatait. És gondolom nem fognak rá törni a tekesek, hogy adja vissza a cuccomat. Annak már lőttek. Csak azt nem tudom, ki téríti meg nekem az árát. Elvileg az is jó lenne, ha az eladó küldene újat, de egy darab volt a termékből, és félek, hogy megint más címre menne.
2022. aug. 11. 15:45
 3/11 TappancsMancs ***** válasza:

Kell a pontos cím ami a csomagon szerepelt. Ezt nyilván nem adják ki. Te a regisztrált címedet nézd meg, hátha elírtad, ha meg jól írtad akkor nyomtatva vidd be a postára. Talán...


A nehézséget az jelentheti, ha te jól írtad a neten és csak a csomagon van más cím, a csomaghoz meg nem férsz hozzá.


Mindenképpen nézz meg mindent ahol megnézheted. Nyomkövetőn a címet, rendelésnél a címet. Még az is lehet, hogy ez a kettő sem stimmel össze, tehát megvan a céges elírás amire hivatkozhatsz.



- "a postás megpróbálta hozzám kézbesíteni a küldeményt, épp nem voltam otthon"

Ha hozzád próbálták először akkor ott már valami nem stimmel, mert a postán tudják a címeket olvasni. Még elírásra is van megoldásuk.


- "nyomonkövetésen, hogy átvehető a központi postán"


- "tovább küldték egy másik városba, és valakinek sikeresen kézbesítették ... a valós címzettnek kézbesítették"

Ha te bemutatod a rendelésed adatait nyomtatva, akkor mutattál valamit a rendelésedről. Kérjék ki ugyanezt a téves címzettől és nyilván nem fogja tudni bemutatni.


- "nem is stimmelt az irányítószámom"

Nyomtass ki mindent, ami igazolja a te tényleges helyes rendelésedet - és a téves címzést is ha valahol volt olyan IS. Neked is látnod kell és be is tudd mutatni.


- "Ez a magyar posta hibája lehet, vagy az indiai eladóé?"

Ezt az adatok mindegyikének ellenőrzésével tudod meg. Találgatással te sem mész semmire.


Tehát az összes helyről csinálj nyomtatást a címekkel és minden más adattal együtt. Azt rakd időbeli sorrendbe és látni fogod, hogy mi van. Esetleg itt is írhatod ezeket.


"élek, hogy megint más címre menne."

Kétszer nem tévesztenek el. Ez azért ritka.


Amúgy mennyire volt drága a cuccod? Mert pár ezer forintért lehet, hogy meg sem éri a vele való foglalkozást.

2022. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A postán hivatalosan panaszt tettem, az eladónak is írtam, csak nem jött még sehonnan megoldás. Pontosabban az eladó egyáltalán nem válaszol. A posta állítólag vizsgálja az ügyet. Természetesen jól adtam meg a címet, régebben sokat rendeltem ebayről, mindig gond nélkül megkaptam, akár házhoz hozták, akár a központi postán vettem át utólag. El is küldtem a posta ügyfélszolgálatának a vásárlást igazoló adatokat.

Nem fizettem sokat, de hasonló termékeket 10-20x annyiért árultak. Erre én licitáltam egyedül, azért szereztem meg annyival olcsóbban. Nem is a konkrét árucikk elvesztése sokkolt, bár az is kellemetlen, hogy egy idegennek vettem valamit, amit magamnak szerettem volna, hanem azért ijedtem meg, ha esetleg feltörték a posta rendszerét, megszerezték az adataimat, ha más küldeményekkel is előfordul hasonló...

2022. aug. 11. 16:25
 5/11 TappancsMancs ***** válasza:

"Egyébként nem is stimmelt az irányítószámom, amikor a csomaggal kapcsolatos vámkezelési információkat próbáltam lekérdezni."


Nézd meg google mapon, hogy a téves irányítószámmal is létezik-e ugyanaz az országban máshol? Elvileg nem. De nézd meg azért. Itt egy kitalált cím:


Magyarország

9700

Szombathely

Balassi Bálint utca 5.


Ha ezen csak az irányítószámot írjuk át az még mindig Szombathelyen belül kell legyen, és még mindig a Balassi Bálint utca 5.-ben és a címzett neve is helyes marad. Nyilván nincs Szombathelyen mégegy összetéveszthető címzett. Képtelenség. :)


Ezt kinéztem én is google mapon. Na most, ha ezen átírjuk csak az irányítószámot, az biztosan ad egy másik létező címet az országban. Feltéve ha a cím többi része valóban helyes, akkor az irányítószám nem lehet gond a kézbesítésnél.


Az irányítószám átírásával látszani fog, hogy csak az nem stimmel. Mert Szombathely már adott, az utca adott, és a neved is adott. Érted? Nem hivatkozhatnak a helytelen irányítószámra. Amúgy a posta fő vezetőségének is írhatsz emailt, csatolva mindent mellékletet a címekkel sorban. Kompletten mindent, még a rendelési részeket is.


Tehát a vám és minden címet nyomtass ki, csinálj printscreent is. Arra tudsz hivatkozni.


Ha a címben csak az irányítószámot írják el, akkor a csomag ugyanúgy kézbesíthető a címzettnek. Erre is hivatkozhatsz!

2022. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:

A KITALÁLT PÉLDA CÍM:


Magyarország

9700

Szombathely

Balassi Bálint utca 5.

Tóth András


EGY MÁSIK VALÓS CÍM FELSŐPAKONYBAN BALASSI B. UTCÁVAL:


Magyarország

2363

Felsőpakony

Balassi Bálint utca 5.

Tóth András


Na hogyan kézbesítenék a második címre, ha csak az irányítószámot írjuk át? Nézd meg az hogyan nézne ki mint elírt cím:


Magyarország

2363 --------------------- ha csak ez lett elírva tévesen

Szombathely

Balassi Bálint utca 5.

Tóth András


Akkor kellene Felsőpakonyban a Balassi Bálint utca 5-ben is egy Tóth András nevű címzett. Ha te igazolod a líkcímkrtyáddal a címedet, név párosítva a cemeddel, akkor az is fontos lesz nekik.


És ugye ha elírnak külföldön valamit a címben, akkor nem fogják elírni a várost Szombathelyre a Felsőpakony helyett, hanem számokat néznek el! Érted? Erre is tudsz hivatkozni. Olyan elírás nincs, hogy egy másik várost írnak oda. Legalábbis nagyon valószínűtlen. A szám elírása viszont tényleg érthető eset.

2022. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nincs is abban a másik városban olyan nevű utca, mint amiben lakom. Ennek utánanéztem.
2022. aug. 11. 17:41
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
Akkor a kézbesítésük téves és legyenek szívesek visszakérni és szállítani. Kérdés ilyenkor, hogy köteles-e visszaadni, mert sajnos ez nem biztos, hiszen nem a csomagátvevő hibája. A posta viszont visszatéríti elvielg.
2022. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha valakinek tévesen utalnak pénzt, azt kötelező visszaadnia. De egy tárgy esetén, amit tévedésből kapott... Nem tudom.
2022. aug. 11. 19:19
 10/11 Fárasztó96 ***** válasza:
Szia! Mi lett végül? Visszatérítették az árát vagy megkaptad amit rendeltél?
2022. nov. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!