Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A különféle szamurájkardok...

A különféle szamurájkardok hogy maradnak tokjukban?

Figyelt kérdés
Vegyünk például egy katanát, benyomod, egy lágy kattanás és nem zötyög ki csak ha kihúzod. Ez milyen technológiával van megoldva, mert szabad szemmel nem látszik semmi :D

2022. aug. 16. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Gravitációról hallottál már? Súrlódás?
2022. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Attól tartok nem tudtad értelmezni a kérdést. Bár a 0%-os értékelésed mellett ezen nem csodálkozok. Ha egy katanát tokostul lóbálsz lengedsz nyellel a föld felé, nem esik ki hiába húzza a gravitáció.. Arra lettem volna kíváncsi hogy ezt hogyan oldják meg. Na te is okos vagy, erősítem azok táborát akik rossz értékelést adtak válaszodra. Viszont továbbra is várom a normális hozzászólókat, tényleg kíváncsi lennék a technikára
2022. aug. 16. 23:58
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Van egy adott pont ahol a pozitívra (kard) rácuppanó negatív (hüvely) közötti rés egy holt határ, amit erővel lehet összepattintani.


A jp. kardok tokja pl fa ott minimálisan rugalmas is a hüvely.

Úgy tudnám szemléltetni, mint amikor a félbe hajtott szivacsba bedugod a kést.


S ugye surlódás, tapadás érvényesül, a gravitáció pedig ráad megfelelő irányú tartásban.


De pl 3D modellezésnél 0.25 mm ez a "rés" a két egybeilleszthető formáknál amely fontos a nyomtatásnál.


Ha készíteni akarsz, akkor fa toknál pl mindig finoman visszacsiszolsz azon a részen amelybe belemegy a kard.

2022. aug. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 3-as!

Készíteni készítek egy wakizashit, a penge kész de a tokot úgy kaptam.

Jól funkcionál már csak egy markolat kell a kardra.

2022. aug. 17. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz!


Amire Te kíváncsi vagy az a pengén lévő Habaki.

Ez a neve a markolatvédő (tsuba) után a penge felöli általában réz-nemesfém alkatrésznek.


Ez egy ék alakú alkatrész, ami felel a (saya) hüvelybe szorulásért, és a tsuba megtartásáért, rögzítéséért a penge felöl.


Elég munkás kialakítani, de megfelelő türelemmel bőven kivitelezhető.


Ami nekem problémásnak hat, hogy hüvely van, habaki nincs.

Ez azért problémás mert a habakira, pengére alakítják ki a hüvelyt.


Ahány penge, annyi féle pengeív, vastagság, hossz,habaki. Persze ha egyedi a penge.

Persze ez sem probléma, a Habaki külsű részét addig csiszolod, amíg el nem éred a kívánt szorulást.


A kattanásról.

Nincs minek kattani.

Az a hang a hüvely és a markolatvédő ütközésének a hangja.

Az egész csak beszorul, beékelödik, így nincs minek kattania.


Google a barátod.

Nézd meg a japán neveket, fel fogod ismerni miről beszélek.


Annó nem keveset foglalkoztam a japán kardokkal, elmúlt. De megmaradt

ez-az még :D


Üdvözlettel:

Egy kiöregedett kardkészítő

2022. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Üdv 5-ös, neked/magának még több hála!

A pengére van valójában alakítva a hüvely, csak a hüvelyt nem én készítettem, csak nem nagyon akartam már ecsetelni a történetet.

Igen azért is írtam úgy hogy "lágy kattanás" mert nem lehet kattanásnak hívni, de érződik hogy az oda beszorul.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek, nagyot lendítettetek a projekten!

2022. aug. 17. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Az a kattanó hang a harmadrangú szamurájfilmek hatásvadász hangeffektusa.
2023. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!